Sobota, 28 listopada 2020

imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada

RSS

Epidemia na Śląsku:

Raciborzanie zapłacą za zabezpieczenie dawnego szpitala

22.10.2020 13:04 | 1 komentarz | żet

Budynek dawnego szpitala przy ul. Bema od dawna popada w ruinę. Zamieszkują w nim bezdomni, często kręcą się po nim dzieci. Pomimo monitów służb oraz władz miasta, właściciel obiektu od lat uchyla się od zabezpieczenia budynku. Teraz zrobi to miasto, a koszty przedsięwzięcia obciążą hipotekę nieruchomości.

Raciborzanie zapłacą za zabezpieczenie dawnego szpitala
Zabezpieczenia budynku dawnego szpitala przy ul. Bema w Raciborzu domagali się m.in. strażacy wielokrotnie interweniowali gasili pożary budynku.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy informuje, że miasto przekaże Powiatowej Inspekcji Nadzoru Budowlanego w Raciborzu 20 877 zł (brutto) na zabezpieczenie drzwi i okien w szpitalu, tak aby uniemożliwić osobom postronnym dostęp do budynku. Ponadto wykonane zostanie trwałe ogrodzenie od strony parku Roth. - Ruszyły procedury związane z przekazaniem środków - napisał prezydent w mediach społecznościowych.

D. Polowy wyjaśnia, że decyzja o zabezpieczeniu obiektu została podjęta w związku z "postępującą dewastacją obiektu i wzrastającym zagrożeniem dla bezpieczeństwa ludzi".