Piątek, 4 grudnia 2020

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Epidemia koronawirusa:

Na wymaz do szpitala

22.10.2020 09:46 | 1 komentarz | AgaKa

W Szpitalu Miejskim w Żorach działa punkt pobrań materiału biologicznego do przeprowadzenia testu na obecność wirusa SARS-CoV-2, czyli tzw. koronawirusa.

Na wymaz do szpitala
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Punkt pobrań działa w specjalnym namiocie przy izbie przyjęć Szpitala Miejskiego w Żorach, zlokalizowanego przy ul. Dąbrowskiego 20. Wymazy są pobierane przez siedem dni w tygodniu w godzinach 10.00 - 14.30. Badanie może być wykonane wyłącznie po wcześniejszej rejestracji telefonicznej pod numerem 32 43 41 781. W uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość umówienia wizyty w celu pobrania wymazu w miejscu odbywania kwarantanny lub miejscu zamieszkania.

W punkcie jest możliwe pobranie wymazu finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia - w uzasadnionych przepisami sytuacjach. Istnieje też możliwość wykonania badań komercyjnych, a koszt takiego badania w punkcie wynosi 350 zł zaś w miejscu zamieszkania 500 zł.

Po wykonaniu badania, wynik będzie dostępny dla zlecającego lekarza w aplikacji gabinet.gov.pl, a dla pacjenta na jego Internetowym Koncie Pacjenta lub telefonicznie.