Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Koronawirus w Brzeźnicy. Podstawówka w części przechodzi na nauczanie zdalne

21.10.2020 17:56 | 0 komentarzy | mad

Zmianie ulega sposób nauki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym z oddziałami integracyjnymi w Brzeźnicy. Powodem jest zakażenie koronawirusem wśród kadry nauczycielskiej. Część placówki przechodzi na nauczanie zdalne.

Koronawirus w Brzeźnicy. Podstawówka w części przechodzi na nauczanie zdalne
Zespół Szkolno-Przedszkolny z oddziałami integracyjnymi w Brzeźnicy (gm. Rudnik)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zdalne nauczanie rozpoczyna się od czwartku 22 października i potrwa do 4 listopada. Obejmuje one klasy od IV do VI. Uczniowie klas I – III oraz przedszkolaki będą uczęszczały do placówki bez zmian. Wójt gminy Rudnik Piotr Rybka tłumaczy tę decyzję stwierdzonym zakażeniem koronawirusem wśród kadry nauczycielskiej. Decyzja ta była konsultowana z Sanepidem. - Klasy starsze będą pracowały zdalnie, a młodsze dzieci, które nie miały styczności z zakażoną osobą mają obowiązek uczęszczać do placówki w sposób stacjonarny - wyjaśnia. Wójt dodaje, że to działania zapobiegawcze. - Nie chcemy niepotrzebnie narażać nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców - wskazuje włodarz.

Wójt pytany o sytuację w urzędzie gminy wyjaśnia, że „na tę chwilę nikt z pracowników nie ma potwierdzonego zakażenia”. - Jednak jak widzimy, że dzieje się coś, to staramy się pracownika wysyłać na urlop lub zlecać pracę zdalną; wszystko zależy jednak od charakteru pracy, jaką na co dzień wykonuje - słyszymy. Czy urząd zamknie się znów na petentów jak to działo się kilka miesięcy temu? - To wszystko zależy jak sytuacja w gminie będzie się rozwijać. Ale też zobaczymy, jakie wytyczne ze strony rządu pojawią się na dniach - odpowiada wójt Rybka.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono także u dwóch pracowników w ośrodkach zdrowia w Szonowicach i Łubowicach. Ten pierwszy ośrodek od poniedziałku 19 października jest zamknięty całkowicie do odwołania. Ten drugi udziela tylko teleporad. Pozostaje ośrodek zdrowia w Rudniku, który pracuje bez zmian.Ludzie:

Piotr Rybka

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.