Wtorek, 1 grudnia 2020

imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

RSS

Epidemia na Śląsku:

Acartus SA planuje rozbudować sieć biur rachunkowych

21.10.2020 15:42 | 0 komentarzy | EK

Nie poprzestając na poszerzaniu swoich kompetencji w zakresie księgowości i kadr, spółka Acartus w Jastrzębiu-Zdroju zaplanowała kolejny ważny krok w rozwoju firmy, którym jest zakup i włączenie do Grupy Kapitałowej nowego biura rachunkowego.

Acartus SA planuje rozbudować sieć biur rachunkowych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spółka koncentruje się na świadczeniu profesjonalnych usług księgowo-podatkowych i kadrowo-płacowych w aktualnie już istniejących biurach rachunkowych Acartus w Jastrzębiu-Zdroju, Raciborzu i Gdyni. Transgraniczne położenie, a także 25-letni staż w branży rachunkowości, pozwolił jej wyspecjalizować się w rozliczeniach księgowo-kadrowych dla firm zagranicznych, działających na polskim rynku, a także dla osób prywatnych pracujących za granicą i cudzoziemców zatrudnionych w Polsce.

Obecnie Acartus SA prowadzi obsługę swoich klientów bezpośrednio w trzech biurach rachunkowych oraz on-line dla firm i osób z bardziej oddalonych miejscowości. Aby poszerzyć zakres usług, jastrzębska spółka zamierza jeszcze w tym roku, a najdalej na początku 2021 r. nabyć kolejne biuro rachunkowe: – Ponieważ misją naszej spółki jest rozwój, zdecydowaliśmy się na zakup kolejnego biura rachunkowego, które aktualnie prowadzi swoją działalność w jednym z czterech województw: śląskim, opolskim, dolnośląskim lub małopolskim. Bierzemy też pod uwagę możliwość zakupu biura rachunkowego w Warszawie – tłumaczy Małgorzata Matyja, wiceprezes zarządu Acartus SA.

Nowe biuro Acartus, jak wyjaśnia Małgorzata Matyja, chce przejąć wraz z pracującym w nim personelem. – Zależy nam, aby biuro miało już swoją historię działalności, a więc istniało na rynku nie od „wczoraj”. Jego sprzedaż zaś nie była rezultatem złej kondycji finansowej, ale jedynie ekonomicznie lub życiowo przemyślanych decyzji sprzedającego, np. przejścia na emeryturę – dodaje wiceprezes Acartus SA.

W jastrzębskiej spółce, w której prowadzenie księgowości nie ma granic, nowe biuro rachunkowe będzie musiało również je przełamać, znajdując optymalne rozwiązania nawet dla najbardziej skompilowanych rozliczeń, niezależnie od branży, miejsca transakcji czy lokalizacji firmy. – Oczywiście tu dzielimy się swoim wieloletnim doświadczeniem i know-how – podkreśla wiceprezes Małgorzata Matyja.

Biura Rachunkowe Acartus SA działają na rynku usług księgowych od 1995 r. W 2011 r. spółka zadebiutowała na rynku NewConnect zarządzanym przez Giełdę Papierów Wartościowych SA w Warszawie. Potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych usług jest wdrożony w 2010 r. i stale doskonalony system zarządzania jakością ISO (w zakresie obsługi księgowej, kadr, płac i doradztwa podatkowego) oraz pomyślna certyfikacja i przyjęcie w 2018 r. w poczet członków niezależnych Międzynarodowego Stowarzyszenia Księgowych BKR z siedzibą w Nowym Jorku. Acartus SA to jedyne biuro rachunkowe w Polsce zrzeszone w BKR.

- Zależy nam, aby nowe biuro miało już swoją historię działalności, a więc istniało na rynku nie od „wczoraj” – mówi wiceprezes Acartus SA, Małgorzata Matyja.

W 2011 r. Acartus SA zadebiutowała na rynku NewConnect zarządzanym przez Giełdę Papierów Wartościowych SA w Warszawie. Obecnie ACARTUS to sieć biur rachunkowych: z główną siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju oraz filiami w Raciborzu i w Gdyni. Potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych usług jest wdrożony w 2010 r. i stale doskonalony system zarządzania jakością ISO (w zakresie obsługi księgowej, kadr, płac i doradztwa podatkowego) oraz pomyślna certyfikacja i przyjęcie w 2018 r. w poczet członków niezależnych Międzynarodowego Stowarzyszenia Księgowych BKR z siedzibą w Nowym Jorku. To jedyne biuro rachunkowe w Polsce zrzeszone w BKR.

Acartus SA
ul. 11 Listopada 2
44-330 Jastrzębie Zdrój
Tel.: (+48) 32 475 15 26
biuro@acartus.pl
www.acartus.pl 

Tekst sponsorowany