Sobota, 28 listopada 2020

imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada

RSS

Epidemia na Śląsku:

Anna Wacławczyk: w koalicji psuło się od roku. Od lipca już nie funkcjonowała

21.10.2020 14:51 | 4 komentarze | ma.w

Anna Wacławczyk - szefowa klubu radnych "NaM/PiS/Anna Ronin" powiedziała nam, że prezydent Polowy nie miał ze strony swych rajców zobowiązania do konsultacji decyzji o odwołaniu Michała Fity z funkcji pierwszego zastępcy. Polowy rozstał się z koalicjantem 21 października.

Anna Wacławczyk: w koalicji psuło się od roku. Od lipca już nie funkcjonowała
Anna Wacławczyk szefowa klubu NaM/PiS/Anna Ronin
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Brak wotum zaufania dla prezydenta miasta za ostatni rok (na sesji był remis w głosach, przeciw głosowali Anna i Michał Szukalscy, Piotr Klima i radni Mirosława Lenka) był jednoznaczny z oficjalnym zakończeniem współpracy naszych klubów w radzie, ale komunikacja między nami zaczęła się psuć już wcześniej, a od lipca koalicja faktycznie nie funkcjonowała - twierdzi radna - szef klubu "prezydenckiego".

Środowe wystąpienie D. Polowego, który poinformował na konferencji prasowej o odwołaniu swego pierwszego zastępcy, nie było dla niej zaskoczeniem, bo została wcześniej poinformowana o tej decyzji prezydenta.

Jej zdaniem na losach koalicji zaważyła postawa Anny Szukalskiej - przewodniczącej klubu Niezależnych Michała Fity. Wacławczyk przypuszcza, że koleżance z rady trudno było się pogodzić ze wspieraniem Dariusza Polowego jako prezydenta, zarazem wcześniejszego konkurenta wyborczego Michała Fity.

Szefowa klubu "NaM/PiS/Anna Ronin" uważa, że w przypadku wygranej Fity, to A. Szukalska byłaby jego "wickiem", więc obecna rola stawiała ją w roli polityka, który nie potrafi pogodzić się z przegraną w wyborach i jej zdaniem dało się to odczuć w relacjach między klubami tworzącymi koalicję.

- Komunikacji brakowało od dawna, nie spotykaliśmy się, nie prowadziliśmy dialogu - przyznała A. Wacławczyk spytana przez nas o komentarz do odwołania wiceprezydenta Fity.


Zobacz również:

Ludzie:

Anna Szukalska

Anna Szukalska

Radna Miasta Racibórz, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów

Anna Wacławczyk

Anna Wacławczyk

Radna Gminy Racibórz.

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Michał Fita

Michał Fita

Wiceprezydent Raciborza