Niedziela, 24 stycznia 2021

imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

Jastrzębie szykuje nową siedzibę dla Powiatowego Urzędu Pracy

21.10.2020 10:18 | 1 komentarz | AgaKa

W listopadzie rozpocznie się remont byłej siedziby Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Jastrzębiu-Zdroju. Docelowo w budynku ulokowane zostaną dwie instytucje: Powiatowy Urząd Pracy oraz Miejski Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli.

Jastrzębie szykuje nową siedzibę dla Powiatowego Urzędu Pracy
Inwestycja będzie kosztowała 4.827.000 złotych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, że miasto budynek po byłym PEC-u kupiło w 2018 roku. - Musieliśmy znaleźć nową siedzibę dla Powiatowego Urzędu Pracy. PUP znajduje się obecnie w budynku przy ul. Pszczyńskiej, w którym przecieka dach a całość wymaga generalnego remontu. Poza tym jest on za mały na potrzeby tej instytucji. Budynek PEC-u przy ul. Wrocławskiej pomieści nie tylko PUP ale i MZOSiP. Jest to miejsce położone w centrum miasta, co jest znacznym ułatwieniem dla klientów – tłumaczy zastępca prezydenta Roman Foksowicz.

Wykonawcą inwestycji w drodze przetargu zostało Przedsiębiorstwo Budowlane Budopol. W planie robót jest między innymi termomodernizacja budynku, wymiana instalacji elektrycznej, centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjnej, a także stolarki okiennej i drzwiowej. Dodatkowo w budynku pojawi się winda. Firma zadeklarowała, że wykona całość robót w 250 dni.