Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

GDDKiA poinformowała o planie budowy świateł przy mleczarni

20.10.2020 23:04 | 0 komentarzy | ma.w

Wiceprezydent Raciborza Michał Fita dostał odpowiedź na swoje pismo w sprawie budowy sygnalizacji świetlnej przy skrzyżowaniu DK45 i DW416 - obok mleczarni, gdzie krzyżują się ulice Starowiejska, Głubczycka i Cegielniana.

GDDKiA poinformowała o planie budowy świateł przy mleczarni
Michał Fita pierwszy zastępca Prezydent Miasta Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad potwierdziła konieczność poprawy warunków ruchu na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 45 z drogą wojewódzką nr 416 w Raciborzu.

Zadanie to znajduje się na miejscu 50 (na 1137 pozycji) Planu redukcji liczby i skutków zdarzeń drogowych. - GDDKiA przystąpi do wykonania Programu Inwestycji dla tego zadania - przekazała wiceprezydentowi Monika Tuszyńska dyrektor Departamentu Zarządzania Siecią Dróg w GDDKiA.

Potrzebne są jeszcze uzgodnienia z ministerstwem infrastruktury i uzyskanie odpowiedniej ilości środków finansowych na 2021 rok na zadania z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. - Limit tych środków nie jest jeszcze znany - zastrzegła M. Tuszyńska.

Możliwe zatem, że GDDKiA rozpocznie w przyszłym roku dwie realizacje związane z DK45 w Raciborzu - sygnalizację świetlną przy mleczarni oraz budowę chodnika w Miedoni (dokumentacja).