środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Siedem klubów sportowych z wojewódzkim wsparciem pieniężnym

24.10.2020 07:00 | 1 komentarz | art

73 kluby sportowe z całego województwa śląskiego, w tym 7 z powiatu wodzisławskiego, otrzymały dofinansowanie w ramach „Śląskiego Programu Klub”, którego pierwszą edycję właśnie posumowano.

Siedem klubów sportowych z wojewódzkim wsparciem pieniężnym
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

POWIAT W ramach „Śląskiego Programu Klub” Strzelec Gorzyczki, Naprzód Czyżowice, Odra Centrum Wodzisław, Naprzód Zawada i Gwiazda Skrzyszów otrzymały po 10 tys. zł, a Wicher Wilchwy 15 tys. zł.

– Zależy nam na tym, by sport się rozwijał w różnych obszarach, szczególnie teraz, w tym trudnym czasie dla klubów sportowych. To realne wsparcie, które pomoże opłacić trenerów, zorganizować wyjazd na obóz sportowy i zakupić niezbędny sprzęt. Sukces programu w skali kraju i regionu pokazuje, że warto inwestować w sport, wspierać małe kluby i promować aktywność i zdrowy styl życia wśród najmłodszych adeptów sportu” – mówił marszałek Jakub Chełstowski.

Celem konkursu jest wsparcie klubów sportowych z województwa śląskiego. Dofinansowanie można przeznaczyć m.in. na zakup sprzętu sportowego, opłatę trenerów i organizację obozów sportowych. Zarząd Województwa Śląskiego przeznaczył na ten cel kwotę 800 tys. złotych. W konkursie mogły wziąć udział kluby sportowe zarejestrowane od co najmniej 2 lat, realizujące zadania statutowe w zakresie kultury fizycznej.

– Kluby sportowe potrzebują wsparcia w tym trudnym czasie. Nawet kilka lub kilkanaście tysięcy złotych pozwala zrealizować wiele niezbędnych kwestii, od opłacenia trenerów po zakup sprzętu sportowego, dlatego wierzę, że we współpracy z Sejmikiem Województwa Śląskiego będziemy stopniowo zwiększać pulę środków w tym programie” – mówił Wojciech Kałuża, wicemarszałek Województwa Śląskiego.

Jarosław Szczęsny, radny Sejmiku Woj. Śląskiego i wiceprzewodniczący komisji sportu, turystyki i rekreacji podkreśla, że program jest odpowiedzią m.in. na wniosek komisji, której jest wiceprzewodniczącym. A województwo Śląskie jako pierwszy region w Polsce zainicjowało tego typu wsparcie dla klubów sportowych. Wysokość dotacji dla klubów jednosekcyjnych to 10 tys. zł a dla wielosekcyjnych 15 tys. zł. Każdy klub musiał wyłożyć 15% wkładu własnego.

– Cieszę się, że również dzięki mojemu wsparciu, z dotacji skorzysta aż 7 klubów z powiatu wodzisławskiego – mówi Szczęsny. Jak dodaje, ze względu na duże zainteresowanie klubów programem, będzie on wnioskował o to, by program był kontynuowany również w kolejnych latach.

(art)