środa, 14 kwietnia 2021

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

WAŻNE:

Drogi z utrudnieniami przez remonty

21.10.2020 07:00 | 0 komentarzy | ska

PSZÓW Rozpoczął się pierwszy etap remontu ul. Żużlowej w Krzyżkowicach, gdzie występują obecnie utrudnienia dla ruchu. Robota wre także na Traugutta, gdzie ustawiono sygnalizację świetlną i ruch wahadłowy.

Drogi z utrudnieniami przez remonty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Remont ul. Żużlowej został podzielony na trzy etapy. Pierwszy zostanie zrealizowany jeszcze w tym roku. – Prace będą prowadzone na odcinku od ul. Żużlowej 1 do Żużlowej 33 oraz od ul. Żużlowej 11 do ul. Żużlowej 9f. Odcinek zostanie wyłączony z ruchu między 7.00 a 17.00. Ograniczenia nie dotyczą mieszkańców remontowanego odcinka oraz pojazdów budowy – informują urzędnicy pszowskiego magistratu. Kolejne etapy będą realizowane do 2022 r. W sumie prace obejmą 1,3 km drogi. Projekt zakłada wymianę nawierzchni oraz przebudowę sieci teletechnicznej i elektrycznej. Wykonawcą remontu jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Raciborza, które wykona zadanie za ponad 1,3 mln zł. Miasto pozyskało na ten cel pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych.

Warto dodać, że mimo wprowadzenia wahadła, ruch odbywa się dość płynnie także na ul. Traugutta, gdzie trwają prace na drodze powiatowej. Za realizację przedsięwzięcia odpowiada firma Technical Solution sp. z o.o. z Kędzierzyna-Koźla, która w przetargu ogłoszonym przez Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl. złożyła najkorzystniejszą ofertę na kwotę niespełna 3,6 mln zł. Za tę cenę całkowicie przebudowany zostanie odcinek o długości niemal kilometra.

(ska)