Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

W Zdroju będą budować kolejne mieszkania

20.10.2020 09:57 | 0 komentarzy | AgaKa

TBS Daszek wybuduje kolejne mieszkania. Nowy blok powstanie przy ulicy Witczaka. Dopiero co w lipcu ubr. klucze do 27 mieszkań trafiły w ręce najemców, a już planowana jest kolejna budowa.

W Zdroju będą budować kolejne mieszkania
Jastrzębskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Daszek idzie za ciosem i przymierza się do budowy kolejnych mieszkań
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na ostatniej sesji radni wsparli spółkę przekazując na zwiększenie kapitału 3 miliony złotych. To otwiera drzwi do nowej inwestycji. W dzielnicy Zdrój, tuż obok oddanego niedawno bloku, powstanie kolejny. Tym razem z 33 mieszkaniami i 21 miejscami postojowymi w garażu podziemnym. Lokale będą dwu- , trzy-  i czteropokojowe o powierzchni od 51 do 77 metrów kwadratowych.

- Rozplanowanie mieszkań w budynku, w tym ilość pokoi i metraż, zostało dokonane na podstawie wniosków osób zainteresowanych najmem mieszkań w JTBS. W budynku znajdować się będą również pomieszczenia techniczno – gospodarcze, wózkownie, suszarnie oraz komórki lokatorskie – zapewnia prezes Ernest Famulski.

Budynek będzie miał pięć kondygnacji naziemnych. Wybudowany zostanie w technologii tradycyjnej. System dróg i chodników zapewni swobodny dojazd i dojście do budynku. Dla mieszkańców przewidziano dodatkowe miejsca parkingowe, tereny zielone oraz plac zabaw.

Wszystkie 33 mieszkania będą wykończone w wysokim standardzie. Na podłogach znajdą sie panele podłogowe i płytki ceramiczne. Łazienka i kuchnia będą wykończone płytkami ceramicznymi a całe mieszkanie wymalowane farbą emulsyjną. Mieszkania będą wyposażone w piece gazowe dwufunkcyjne CO/CWU, piec gazowy z piekarnikiem w kuchni, armaturę sanitarną oraz instalacje telewizyjną, internetową, telefoniczną i domofonową.