Czwartek, 13 maja 2021

imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty

RSS

Dzieci projektowały etykiety na słoiki z miodem [ZDJĘCIA]

19.10.2020 15:53 | 0 komentarzy | d

W sobotę 17 października w Zawadzie Książęcej (gm. Nędza) odbyło się kolejne spotkanie w ramach inicjatywy "Mała pszczoła - Wielki problem" zaproponowanej przez Koło Pszczelarzy Gminy Nędza. Działanie realizowane było w ramach projektu "Przystanek Kulturalny Nędza".

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do udziału w warsztacie zaproszono dzieci i młodzież. Uczestnicy mieli za zadanie zaprojektować etykietki na słoik z miodem oraz elementy edukacyjnej gry planszowej o pszczołach. Prace dzieci zostaną opracowane graficznie, a następnie wydrukowane. Tak przygotowane etykiety będą umieszczane na miodach wytwarzanych w pasiekach z terenów gminy Nędza. Gra planszowa natomiast, zostanie wydana w dziesięciu egzemplarzach. Będzie można zagrać w nią m.in. w Gminnej Bibliotece lub w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy. Podczas warsztatów, gościła również Iwonę Kusak - animatora i opiekuna projektu, wyznaczonego z ramienia Narodowego Centrum Kultury.

- Działania realizowane w ramach całej inicjatywy, mają w sposób ciekawy i twórczy przybliżyć młodemu pokoleniu tematykę fenomenu przyrodniczego, jakim są pszczoły, ich pożytku dla całego środowiska i ludzi, ważnej roli jaką pełnią w rolnictwie czy sadownictwie, a także zgubnego wpływu działalności człowieka na ich życie - tłumaczą w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy. Podczas każdego spotkania warsztatowego poruszane są kolejne obszary wiedzy o pszczołach. - Już za dwa tygodnie, podczas kolejnych warsztatów w ramach inicjatywy, poznamy dokładną budowę ula pszczelego. Następnie uczestnicy spotkania wspólnie opracują koncepcję twórczą i pomalują razem ul - dodają w GCK. Warsztaty są dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020".

źródło: GCK Nędza, oprac. (d)