Wtorek, 24 listopada 2020

imieniny: Emmy, Flory, Jana

RSS

Epidemia na Śląsku:

Wody Polskie: przesiąk wody prawdopodobną przyczyną problemu w Chałupkach

17.10.2020 14:48 | 2 komentarze | mad

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach (Wody Polskie) na bieżąco podaje informację dot. sytuacji hydrologicznej na podlegającym mu obszarze. W raportach opublikowanych w ostatnim czasie pojawia się wątek dotyczący gminy Krzyżanowice.

Wody Polskie: przesiąk wody prawdopodobną przyczyną problemu w Chałupkach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wczytując się w sprawozdania z 16 października z godziny 21.00 i 17 października z godziny 11.00 odnajdujemy wątki dotyczące powiatu raciborskiego. W pierwszym wymienionym przez nas raporcie wskazano m.in., że pracownicy Wód Polskich przyjęli zgłoszenie od wicewójta Krzyżanowic Wolfganga Kroczka o zawadnianiu terenu zawala rzeki Odry w Chałupach powyżej starego przejścia granicznego Chałupki-Bohumin. - Prawdopodobną przyczyną był przesiąk wody w podstawie wału. Na ten moment nie są wymagane żadne działania w kierunku wzmacniania wału czy zabezpieczenia obiektu na zawalu. Sprawa w dalszym ciągu jest monitorowana przez Nadzór Wodny Racibórz, który pozostaje w stałym kontakcie z właściwymi służbami Gminy - podano o 21.00.

W aktualizacji opublikowanej już o godzinie 11.00 czytamy, że wicewójt Kroczek poinformował o ustabilizowaniu się sytuacji na zawalu, które uległo wczoraj uszkodzeniu. - Zawodnienie zmniejsza się i nie ma potrzeby podejmowania działań żadnych działań interwencyjnych - czytamy.Ludzie:

Wolfgang Kroczek

Wolfgang Kroczek

Wicewójt gminy Krzyżanowice