środa, 19 maja 2021

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

RSS

W Żorach odbył się Dzień Młodego Sportowca Olimpiad Specjalnych

16.10.2020 18:28 | 0 komentarzy | AgaKa

Młodzi zawodnicy Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska- Śląskie spotkali się 9 października 2020 r. w żorskiej hali MOSiR na I Śląskim Dniu Młodego Sportowca Olimpiad Specjalnych.

W Żorach odbył się Dzień Młodego Sportowca Olimpiad Specjalnych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Już po raz trzeci Klub Olimpiad Specjalnych „Koniczynka” przygotował wiele aktywności dla młodych sportowców z niepełnosprawnościami. Miłośnicy kolarstwa, piłki nożnej czy koszykówki zaprezentowali swoje umiejętności sportowe, na miarę swoich możliwości. Dostosowując się do wymogów reżimu sanitarnego oraz zachowując środki bezpieczeństwa i ostrożności zawodnicy z pomocą opiekunów, trenerów, a także wolontariuszy zaliczyli wszystkie przygotowane dla nich konkurencje. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała również opieka medyczna z Rybnickiego Sztabu Ratownictwa.

W I Śląskim Dniu Młodego Sportowca udział wzięły kluby „Fair Play” oraz „Promyk” z Rybnika, a także klub „Wigor” z Jastrzębia-Zdroju. Gospodarzem był żorski KOS „Koniczynka”. Uczestnicy opuścili halę sportową z dużą dawką pozytywnych wrażeń, dyplomami, medalami oraz nagrodami rzeczowymi.