środa, 25 listopada 2020

imieniny: Erazma, Katarzyny, Beaty

RSS

Epidemia na Śląsku:

Koronawirus w rybnickim psychiatryku. Zakażony personel i pacjenci

15.10.2020 15:53 | 0 komentarzy | acz

W Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku wykryto prawie czterdzieści zakażeń koronawirusem. Chorzy to pacjenci oraz personel.

Koronawirus w rybnickim psychiatryku. Zakażony personel i pacjenci
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Koronawirusa wykryto u 25 pacjentów oraz 14 osób z personelu. Pacjenci zostali odizolowani od pozostałych osób i zaopiekowani przez zdrową kadrę.

Trwają rozmowy wojewody śląskiego z kolejnymi szpitalami w województwie śląskim w sprawie zabezpieczenia kolejnych miejsc dla pacjentów chorych na Covid- 19. Prócz dodatkowych już uruchomionych blisko 330 łóżek, kolejne powstaną w szpitalach wojewódzkich w Rybniku i w Jastrzębiu–Zdroju – łącznie ok. 80 miejsc.

Przybywa także punktów pobrań wymazów, czyli tzw. drive-thru i obecnie jest ich już 44 na terenie całego województwa. Dodatkowo uruchomiono 6 zespołów mobilnych w Katowicach, Sosnowcu, Raciborzu, Bielsku–Białej, Częstochowie i Rudzie Śląskiej. Zespoły te będą docierać przede wszystkim do osób, które same nie są w stanie, np. z powodu choroby czy niepełnosprawności, dojechać do punktu pobrań. W województwie przybyło także laboratoriów badających pobrane próbki i obecnie jest ich 24. W ostatniej dobie przeprowadzono blisko 8,2 tys. testów.