Poniedziałek, 30 listopada 2020

imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego

RSS

Patrol

Epidemia na Śląsku:

Potrącenie na przejściu w Rybniku

15.10.2020 11:47 | 4 komentarze | acz

Wczoraj około godziny 18.00, na ulicy Gliwickiej kierujący renault jadąc w kierunku Gliwic potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 42-latkę, która przechodziła z lewej strony na prawą.

Potrącenie na przejściu w Rybniku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piesza doznała ogólnych obrażeń ciała i została zabrana do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rybniku. Na szczęście jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci.

- Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych i zachowanie szczególnej uwagi przed przejściami dla pieszych. Apel o rozwagę kierujemy także do pieszych - mówi Bogusława Kobeszko z KMP Rybnik. - Przypominamy, że jedną z przyczyn licznych wypadków drogowych o tej porze roku jest brak odpowiedniej widoczności pieszych w porze wieczorowo-nocnej. Dlatego apelujemy o stosowanie elementów odblaskowych na wierzchniej odzieży. Czasem wystarczy niewielki element odblaskowy, widoczny dla kierowców już z dalekiej odległości, aby uchronić swoje życie i zdrowie. Pamiętajmy też, że na śliskiej nawierzchni znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdu. Nagłe wtargnięcie na jezdnię przed nadjeżdżającym samochodem, nawet na oznakowanym przejściu dla pieszych, może zakończyć się tragicznie. Samochodu nie można bowiem zatrzymać w miejscu - dodaje.