Piątek, 23 lipca 2021

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Kultura

Spektakl „Jo był ukradziony...” teatru SAFO w Domu Zdrojowym

15.10.2020 10:38 | 0 komentarzy | AgaKa

Spektakl teatru SAFO zobaczymy 18 października o 17.00 w Domu Zdrojowym w Jastrzębiu.

Spektakl „Jo był ukradziony...” teatru SAFO w Domu Zdrojowym
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

„Jo był ukradziony…” to książka porusza kwestię Tragedii Górnośląskiej, w czasie której mieszkańcy Górnego Śląska stali się ofiarami zbrodni dokonanych przez wojska radzieckie i polskie. Na terenie ówczesnej Prowincji Górnośląskiej dokonano liczych mordów, gwałtów, grabieży, stworzono obozy koncentracyjne a część osób została deportowana do Związku Radzieckiego lub wysiedlona do Niemiec. To właśnie ta książka stała się inspiracją do stworzenia sztuki teatralnej o tym samym tytule. Swoją premierę miała ona już w 2017 roku.

- Teatr SAFO zmodyfikował spektakl sprzed dwóch lat, rozłożył go na części pierwsze, wyrzucił to co niepotrzebne. Dosłowność zastąpił symbolem skrupulatnie przekuwając relacje świadków na język teatru - dowiadujemy sie na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury.

Spektakl trwa 45 minut i jest skierowany do widzów dorosłych. W sztuce wysępują Zuza Pawlak, Patrycja Tomiczek, Remigiusz Michalik, Patryk Kłosek, Sławek Zawisz, Adam Razik, zaś reżyseria i scenariusz są autorstwa Katarzyny Chwałek-Bednarczyk.