Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Szpital w Jastrzębiu będzie przyjmował chorych na koronawirusa [AKTUALIZACJA]

14.10.2020 18:25 | 0 komentarzy | AgaKa

Zgodnie z decyzją Wojewody Śląskiego dotyczącym podmiotów udzielających świadczeń opieki zdrowotnej, w związku z przeciwdziałaniem COVID-19, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju od dnia 16.10.2020 staje się ośrodkiem przeznaczonym również dla pacjentów chorujących na COVID-19.

Szpital w Jastrzębiu będzie przyjmował chorych na koronawirusa [AKTUALIZACJA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dotychczas placówkami, które zajmowały się pacjentami z SARS-CoV-2 były szpitale jednoimienne. Wzrost zachorowań spowodował, że zaistniała potrzeba utworzenia nowych miejsc opieki dla pacjentów m.in. w szpitalu w Jastrzębiu, który docelowo będzie dysponował 45 łóżkami.

Postępując zgonie z wytycznymi w szpitalu wprowadzono liczne zmiany organizacyjne. Z uwagi na konieczność zabezpieczenia oddziałów dla osób zakażonych koronawirusem, szczególnie pod kątem opieki pielęgniarskiej i lekarskiej dnia 14.10.2020 podjęto decyzję o wtrzymaniu przyjęć do szpitala związanych z zabiegami i badaniami planowymi. Szpital nadal będzie przyjmował pacjentów w sytuacjach ratujących życie, nagłych lub pilnych. W tych przypadkach szpital funkcjonuje jak do tej pory.  


AKTUALIZACJA

Prosimy o śledzenie komunikatów, gdyż o wszystkich zmianach będziemy informować na bieżąco. Mamy ogromną nadzieję, że wkrótce sytuacja epidemiczna pozwoli nam powrócić do standardowego funkcjonowania. Bardzo prosimy o wyrozumiałość i liczymy na słowa wsparcia ze strony mieszkańców naszego regionu - informuje szpital.