Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Droga powiatowa w Turzu wkrótce zostanie zamknięta [AKTUALIZACJA]

14.10.2020 08:55 | 1 komentarz | mad
Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 12:16

TEKST AKTUALIZOWANY

W miejscowości Turze zamykają drogę powiatową. O sytuacji mówi wiceburmistrz Kuźni Raciborskiej Syliwa Brzezicka-Tesarczyk.

Droga powiatowa w Turzu wkrótce zostanie zamknięta [AKTUALIZACJA]
Sytuacji w Turzu dogląda zastępca burmistrza Kuźni Raciborskiej Sylwia Brzezicka-Tesarczyk.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej informuje, że w związku z trwającym pogotowiem przeciwpowodziowym oraz aktualnymi danymi hydrologicznymi w ciągu najbliższych godzin planowane jest zamknięcie drogi powiatowej w Turzu (ul. Raciborska) i przygotowanie szandorów do zamknięcia mostu na rzece Ruda. - Prosimy o przygotowanie alternatywnej drogi dojazdowej do swoich posesji uwzględniając powyższe działania - czytamy w urzędniczym komunikacie. TUTAJ można obserwować aktualne stany wodowskazów.

Burmistrz Paweł Macha mówi, że droga zamknięta zostanie do godziny, wskazuje na znajdujący się w jej ciągu most, gdzie ustawiane są już szandory. - Wody będzie więcej, to zabezpieczenie przeciwpowodziowe - wyjaśnia włodarz. Burmistrz wskazuje również na rzekę Ruda, która obecnie płynie pełnym korytem. Z racji wezbrania już została zalana ulica Browana, która jest teraz zamknięta. - Ta rzeka będzie szła pełna, ciągle nie bilansujemy dopływu i odpływu do Zbiornika Rybnickiego - mówi Macha i prognozuje lokalne podtopienia na jej rozciągłości.Ludzie:

Paweł Macha

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.

Sylwia Brzezicka-Tesarczyk

Sylwia Brzezicka-Tesarczyk

Wiceburmistrz Kuźni Raciborskiej