Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Od jutra kolejny fragment Rudzkiej przejezdny

13.10.2020 15:22 | 0 komentarzy | acz

Od środy, 14 października, po 8 miesiącach prac, kierowcom udostępniony zostanie kolejny wyremontowany odcinek ulicy Rudzkiej.

Od jutra kolejny fragment Rudzkiej przejezdny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kolejny etap rozbudowy ul. Rudzkiej obejmował 750-metrowy odcinek od skrzyżowania z ulicą Słonecznikową do skrzyżowania z ulicą Piastowską. Rozbudowa obejmowała m.in. nawierzchnię jezdni, chodniki i ścieżkę rowerową, zatoki autobusowe, oznakowanie poziome i pionowe, budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Energetyków, a także kanalizację deszczową, oświetlenie uliczne oraz przebudowę sieci teletechnicznej, szerokopasmowej i wodociągowej, przebudowę kanalizacji sanitarnej.

Warto dodać, że z uwagi na przebudowę skrzyżowania ulicy Energetyków z ul. Rudzką likwidacji uległ wlot z ul. Konwalii. Wymusiło to wykonanie w  bezpośrednim sąsiedztwie ul. Rudzkiej tzw. placu nawrotnego przy ulicy Konwalii. Ostatecznie prace budowlane na całości zadania powinny zostać zakończone w połowie listopada 2020 roku.

W związku z udostępnieniem ulicy Rudzkiej kierowcom, zniesione zostaną ograniczenia dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej.  Od czwartku, 15 października, autobusy linii 6, 12, 41, 43A, 45 i 48 wracają do obsługi przystanków Orzepowice Rondo i Orzepowice Wawok.

Warto przypomnieć, że przebudowa ul. Rudzkiej – najdłuższej (10 km) ulicy Rybnika – realizowana jest etapami od kilku lat. Zakończony odcinek jest przedostatni. Do rozbudowy zostanie jeszcze ostatni fragment drogi, od ronda u zbiegu ulic Rudzka –  Góreckiego –  Podmiejska do tzw. grobli na Zalewie Orzepowickim.