Niedziela, 29 listopada 2020

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Epidemia na Śląsku:

Co dalej z dawnymi szpitalnymi obiektami w Rydułtowach?

20.10.2020 07:00 | 5 komentarzy | juk

POWIAT Jednym z głównych tematów ostatniej sesji rady powiatu wodzisławskiego była służba zdrowia. Nie obyło się również bez utarczek o ocenę działań między poprzednim a obecnym zarządem powiatu.

Co dalej z dawnymi szpitalnymi obiektami w Rydułtowach?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Cieszę się, że obecny zarząd kontynuuje pracę i plany poprzedniego zarządu w kwestii m.in. termomodernizacji budynków PPZOZ-u – mówiła radna Danuta Maćkowska, która w poprzedniej kadencji odpowiadała w zarządzie powiatu za m.in. służbę zdrowia. Pytała również jakie działania są podejmowane w kwestii zagospodarowania nieużywanych obiektów szpitalnych w Rydułtowach.

Danucie Maćkowskiej odpowiedziała członek zarządu Krystyna Kuczera. – Pani jako odpowiedzialna za tą kwestię w poprzednim zarządzie, doskonale wie, jakie to są budynki i w jakim są one stanie – zaczęła. Przypomniała, że od kilku miesięcy w budynku byłej dyrekcji mieści się siedziba Towarzystwa Miłośników Rydułtów. Z kolei w budynku po oddziale wewnętrznym zarząd chce utworzyć centrum opiekuńczo-mieszkalne, z którego mogliby skorzystać dorośli ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. – Pozostałe budynki jak np. ten po byłej kuchni, wymagają gruntownych remontów. Nie mniej w zainteresowaniach zarządu jest to, aby powróciło do nich życie. Na ten czas jest jednak za wcześnie, aby mówić, co chcielibyśmy w tych obiektach zlokalizować, ponieważ najpierw musimy pozyskać środki zewnętrzne na ich wyremontowanie. Dokładam wszelkich starań, aby je zdobyć – mówił Krystyna Kuczera.

Odpowiadając radna Maćkowska przypomniała, że obecny zarząd rządzi już dwa lata, więc oczekiwałaby konkretnych działań w tej sprawie. Na co z kolei zareagowała Krystyna Kuczera: – A jak długo poprzedni zarząd rządził i co zrobił w tym czasie? – zapytała w odpowiedzi Kuczera. – Nie będę komentować, co zastaliśmy w tych budynkach. Z pani strony jest to niesprawiedliwa ocena – skwitowała, co ostatecznie zakończyło wymianę zdań między paniami.

(juk)