Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Wiadomo ilu szpital leczył pacjentów i ilu ma pracowników

17.10.2020 19:00 | 1 komentarz | juk

Jakich zabiegów operacyjnych wykonano najmniej? Która poradnia cieszyła się największą popularnością wśród pacjentów? Na co się składa System Ratownictwa Medycznego? Wodzisławsko-rydułtowski szpital podsumował zeszły rok pracy.

Wiadomo ilu szpital leczył pacjentów i ilu ma pracowników
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

SRM i transport medyczny

System Ratownictwa Medycznego (SRM) PPZOZ-u składa się z: 2 ambulansów typu P (bez lekarza) w Stacji Pogotowia w Rydułtowach, 3 ambulansów w Stacji Pogotowia w Wodzisławiu Śl. w tym: 2 typu P oraz 1 typu S (z lekarzem). Kadrowo SRM obsługiwany jest przez 42 ratowników etatowych oraz 16 pielęgniarek. Ponadto zatrudnionych jest także 2 lekarzy oraz współpracuje na zasadzie kontraktu kolejnych 5. „System jest tak skonstruowany, żeby ambulanse PPZOZ mogły w razie potrzeby obsłużyć powiaty ościenne” – czytamy w opracowaniu wydziału zdrowia i polityki społecznej.

Transport medyczny z kolei składa się z: 2 ambulansów transportowych działających w ciągu dnia do obsługi szpitali, 1 ambulansu zakontraktowanego w ramach NFZ do obsługi Poradni POZ w rejonie rydułtowskim, 1 ambulansu obsługującego szpitale w porze nocnej oraz 1 ambulansu do obsługi nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. „Aby utrzymać takie siły transportowe PPZOZ, posługuje się zatrudnionym personelem Systemu Ratownictwa Medycznego, 8 etatowymi kierowcami z uprawnieniami do prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych, ratownikami zatrudnionymi na kontrakcie lub umowie-zleceniu oraz zakontraktowaną firmą zewnętrzną udostępniającą wyposażony ambulans wraz z personelem, który jest dostępny w chwilach braku obłożenia pracownikami własnymi” – brzmi fragment opracowania sporządzonego przez wodzisławskie starostwo.

Finanse

Przychody ogółem w PPZOZ-u w minionym roku wyniosły nieco ponad 102,4 mln zł i były wyższe w stosunku do przychodów w roku 2018 o 6,5 mln zł. Koszty ogółem wyniosły z kolei około 106 mln zł i także były wyższe w stosunku do 2018 r. o 7,6 mln zł. Rok 2019 lecznica zamknęła nieco ponad 3,6 mln zł na minusie. W 2018 r. było to 2,6 mln zł. Zobowiązania ogółem na koniec minionego roku wyniosły 48,6 mln zł, gdzie na koniec 2018 r. wynosiły one nieco ponad 46,6 mln zł.

(juk)


16 112 – liczba hospitalizacji w 2019 r. w szpitalu w Rydułtowach i Wodzisławiu

858 – liczba osób, które na koniec 2019 r. zatrudniał szpital

42 958 – liczba porad udzielonych w 2019 r. w Zespole Poradni Specjalistycznych w Wodzisławiu

27 999 – liczba porad udzielonych w 2019 r. w Zespole Poradni Specjalistycznych w Rydułtowach