Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Już wkrótce nowy asfalt w Zawadzie

16.10.2020 07:00 | 0 komentarzy | ska

Do 20 listopada mają zakończyć się prace związane z położeniem warstwy ścieralnej na DW 936 (ul. Młodzieżowa), ale tylko na odcinku, którego remont przerwano.

Już wkrótce nowy asfalt w Zawadzie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

WODZISŁAW ŚLĄSKI W czwartek 8 października Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach przekazał plac budowy na ul. Młodzieżowej wykonawcy, który ma wykonać warstwę ścieralną na drodze. Po nowym asfalcie w Zawadzie mamy jechać już z końcem listopada, ale co z odcinkiem w Kokoszycach?

Niedawno na naszych łamach pisaliśmy o decyzji zarządu województwa śląskiego dotyczącej dokończenia prac na ul. Młodzieżowej, na odcinku od torów kolejowych w Zawadzie do skrzyżowania z ul. Szwedy w Kokoszycach. Teraz z Katowic dotarły dobre wiadomości o wybraniu w przetargu firmy, która dokończy remont oraz przekazaniu jej placu budowy. – Wczoraj przekazaliśmy wykonawcy plac budowy. W wyniku postępowania przetargowego firma Larix zobowiązała się umową do wykonania warstwy ścieralnej na długości ok. ponad 3,5 km, czyli na całym dotychczas przebudowanym odcinku DW 936. Termin wykonania określono na 20 listopada br. Koszt wynieść ma ponad 1,14 mln złotych – poinformował nas Ryszard Pacer, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach w piątek 9 października.

Co do zrobienia?

Według kosztorysu do wykonania są dwie warstwy asfaltu o łącznej grubości 4 cm i oznakowanie poziome, a wcześniej m.in. prace pomiarowe i geodezyjne i czyszczenie nawierzchni. W przetargu zgłoszono 8 ofert, z czego najdroższa opiewała na 1,88 mln zł, a najtańsza (wybrana) właśnie na 1,14 mln zł. Mieszkańcy dzielnicy Zawada mają nadzieję, że zapowiadane dokończenie odcinka zostanie wykonane prawidłowo. Do momentu składu tego numeru gazety na placu budowy nie było jeszcze pracowników.

Kokoszyce czekają

Co z odcinkiem w Kokoszycach? Na razie nie ma na niego środków, jednak ostatnio w tej sprawie w zarządzie województwa interweniowała senator Ewa Gawęda, dziękując jednocześnie za podjęcie działań w celu dokończenia rozpoczętego remontu drogi. – Niestety wciąż nierozwiązanym problemem pozostaje przebudowa dalszej części ulicy Młodzieżowej. Bardzo proszę o zabezpieczenie środków na dokończenie tej inwestycji w budżecie na 2021 rok – pisze Ewa Gawęda w piśmie do wicemarszałka Wojciecha Kałuży. – Do mojego biura senatorskiego zwrócili się radni miasta Wodzisławia Śląskiego oraz mieszkańcy z apelem dotyczącym zabudowania sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przy ul. Młodzieżowej za skrzyżowaniem z ul. Oraczy (w rejonie Szkoły Podstawowej nr 15 oraz ośrodka zdrowia NZOZ „Amicus”). To droga o dużym natężeniu ruchu, zwłaszcza samochodów ciężarowych. Sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych jest jedyną bezpieczną formą dojścia do szkoły oraz przychodni – podkreśliła w swoim liście do marszałka senator, wnioskując o uwzględnienie sygnalizacji w planowanym remoncie pozostałego odcinka kokoszyckiego.

Szymon Kamczyk

Ludzie:

Ewa Gawęda

Ewa Gawęda

Senator RP