Wtorek, 27 lipca 2021

imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego

RSS

Tak wyglądała tegoroczna Noc Bibliotek w Raciborzu [WIDEO]

12.10.2020 19:39 | 0 komentarzy | d

Statystyczny Polak produkuje rocznie ponad 300 kg śmieci. Jak ograniczać? Jak prawidłowo segregować? I co najważniejsze, jak zaoszczędzić? Gościem online raciborskiej biblioteki w ramach Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek była Sylwia Majcher- specjalistka zero waste, autorka bestsellerowych książek.

Tak wyglądała tegoroczna Noc Bibliotek w Raciborzu [WIDEO]
Sylwia Majcher, Magdalena Pordzik-Paskuda
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To było spotkanie obowiązkowe dla wszystkich gotowych podjąć wyzwanie bardziej świadomego ekologicznie życia. Sylwia Majcher - autorka książek „Gotuję, nie marnuję. Kuchnia zero waste po polsku” i „Wykorzystuję, nie marnuję. 52 wyzwania zero waste” przekonywała, że z produktów, które najczęściej trafiają do śmietnika, można serwować wyśmienite dania, podpowiedziała jak unikać nadmiaru i robić racjonalne zakupy, a także opowiedziała o skali marnowania jedzenia i wpływu, jaki porzucone odpadki mają na środowisko.

„Mniej używaj! Naucz się mówić nie! Nie wyrzucaj! Naucz się kompostować! Wybieraj tworzywa, które można odzyskać!” - to 5 głównych wytycznych nurtu Zero Waste, które po kolei omówiła w trakcie spotkania Sylwia Majcher. Ekspertka podzieliła się również z publicznością przepisem na domowy, ekologiczny ocet do czyszczenia, balsam do ust, a także zaprezentowała w formie mini warsztatów, jak wykonać torby na zakupy, dając jednocześnie drugie życie starym, niepotrzebnym ubraniom.

Zapis spotkania z Sylwią Majcher dostępny TUTAJ


W ramach Nocy Bibliotek miały się również odbyć warsztaty ozdabiania jesiennych wianków na drzwi. Organizatorzy odsyłają zainteresowanych do filmiku instruktażowego: https://www.youtube.com/watch?v=yIHsMm07qu0 i zapewniają, że warsztaty odbędą się w innym, dogodnym terminie.

źródło: MiPBP Racibórz