Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Wielka radość wśród druhów. Do Krowiarek trafił nowy wóz [ZDJĘCIA, WIDEO]

12.10.2020 19:20 | 2 komentarze | mad

Strażacy z Krowiarek mają powody do radości. Do ich remizy oficjalne wprowadzono lekki wóz ratowniczo – gaśniczy. To pierwszy pojazd, który trafił do jednostki w gminie Pietrowice Wielkie prosto z fabryki.

Wielka radość wśród druhów. Do Krowiarek trafił nowy wóz [ZDJĘCIA, WIDEO]
Najpierw klucze na ręce wójta Andrzeja Wawrzynka przekazał minister Michał Woś, później wójt Wawrzynek przekazał je prezesowi jednostki Mariuszowi Steinerowi.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pojazd, który trafił do jednostki to lekki wóz ratowniczo - gaśniczy na podwoziu volkswagena craftera. Auto ma agregat ciśnieniowy 300-litrowy zbiornik wody. Nowy vw crafter ma napęd na 4 koła. Wóz będzie służył do wyjazdów do wypadków drogowych i udzielania pomocy przedmedycznej.

Na łamach Nowin relacjonowaliśmy już nieoficjalne powitanie wozu, czyli moment, kiedy po raz pierwszy prosto z fabryki przyjechał do OSP Krowiarki (czytaj więcej TUTAJ). Na poniedziałek 12 października zaplanowano jego oficjalne przekazanie. W uroczystości uczestniczył m.in. poseł i wiceminister sprawiedliwości Michał Woś. - Bardzo się cieszę, że u nas, na ziemi raciborskiej kolejny dobry sprzęt będzie służył do ratowania ludzi - powiedział wiceminister Woś. Wójt Pietrowic Wielkich Andrzej Wawrzynek podkreślał z kolei, że miejscowy samorząd jest wdzięczny za wsparcie finansowe, które udało się pozyskać z Funduszu Sprawiedliwości na zakup wozu. Jego koszt wyniósł około 400 tys. złotych, z czego 99 proc. pochodzi ze środków zewnętrznych, a 1 proc. z budżetu miejscowej jednostki. - Najważniejszy w tym wszystkim jest człowiek – mówił wójt Wawrzynek, dziękując strażakom za podejmowane przez nich działania.

Poniżej prezentujemy wideo z przekazania samochodu. Przemawiają tam kolejno: wiceminister i poseł Michał Woś, wójt Pietrowic Wielkich Andrzej Wawrzynek, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu mł. bryg. mgr inż. Paweł Sowa, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Stefan Kaptur, radny powiatowy Szymon Bolik, Prezes Gminnego Zarządu OSP RP Jan Herud, przewodniczący rady gminy Piotr Bajak oraz prezes jednostki Mariusz Steiner. Wóz poświęcił natomiast kapelan strażaków, o. Marceli Dębski.

Ludzie:

Andrzej Wawrzynek

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.

Jan Herud

Jan Herud

Radny gminy Pietrowic Wielkie

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości

Piotr Bajak

Piotr Bajak

Przewodniczący rady gminy Pietrowice Wielkie

Szymon Bolik

Szymon Bolik

Radny Powiatu Raciborskiego