Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Lubisz majsterkować? Mamy coś dla ciebie. Warsztaty umiejętności praktycznych

09.10.2020 12:03 | 0 komentarzy | AgaKa

Design dla każdego, jak urządzić małe pomieszczenia w sposób funkcjonalny, poznawanie i praca z filcem, odnawianie mebli to tylko niektóre z atrakcji które czekają na uczestników projektu Program Aktywności Lokalnej dzielnic Stare i Nowe Miasto "Aktywność szansą na nowy początek" podczas warsztatów umiejętności praktycznych na dworcu PKP w Wodzisławiu Śląskim.

Lubisz majsterkować? Mamy coś dla ciebie. Warsztaty umiejętności praktycznych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Warsztaty odbywać się będą od 12 października do 25 listopada 2020 roku w godzinach od 9.00 do 14.00 na terenie dworca PKP, harmonogram zajęć obejmuje łącznie 22 dni tj. 110 godzin. Ich organizatorem jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim.

Głównym celem warsztatów jest budowanie rozwoju osobistego poprzez zwiększenie motywacji do aktywności społecznej, podniesienie poczucia własnej wartości, motywacji w podjęciu inicjatywy w celu zmiany dotychczasowego stylu życia.

Ponadto zakres zajęć powinien obejmować również motywowanie uczestników do podnoszenia umiejętności w zakresie nabycia umiejętności plastycznych, by uczestnik warsztatów mógł je wykorzystać w życiu codziennym.

Wartością dodaną tych warsztatów jest pokazanie uczestnikom innych alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Uczestnicy poznają ciekawe techniki, narzędzia i prace, które nauczą praktycznych umiejętności np. jak wykorzystywać stare i jak łatwo z dostępnych mebli zmienić ich oblicze, jak zmienić swoje otoczenie i wnętrze w miłe i i przyjemne dekorowanie.