środa, 27 stycznia 2021

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

JSW wsparła szpital w Wodzisławiu kwotą 330 tys. zł

09.10.2020 10:36 | 0 komentarzy | ska

Pracownia Diagnostyki Mikrobiologicznej PPZOZ w Wodzisławiu Śląskim otrzyma dofinansowanie od Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA. Pieniądze zostaną wykorzystane na zakup sprzętu do testów na koronawirusa.

JSW wsparła szpital w Wodzisławiu kwotą 330 tys. zł
Porozumienie pomiędzy JSW a szpitalem podpisano w siedzibie spółki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

JSW wsparła szpital w Wodzisławiu kwotą 330 tys. zł

Dzięki wsparciu JSW sprzęt laboratoryjny o wartości 330 tys. zł umożliwi wykonywanie testów na SARS–CoV–2. Pozwoli również na oznaczanie innych patogenów wirusowych, bakteryjnych i grzybiczych. W czwartek 8 października w siedzibie spółki podpisano porozumienie na dofinansowanie sprzętu. – Jestem bardzo wdzięczna Jastrzębskiej Spółce Węglowej za pozytywne rozpatrzenie wniosku i przekazanie dotacji na sprzęt laboratoryjny. To bardzo ważne wsparcie naszego powiatowego szpitala. Bardzo się cieszę, że urządzenie pomoże w szybkim diagnozowaniu nie tylko pracowników placówki i pacjentów, ale również pracowników spółki - mówi senator Ewa Gawęda, która zabiegała o środki na sfinansowanie sprzętu.

– To jest ważne, istotne wsparcie dla szpitala, a przede wszystkim dla pacjentów, którzy jednocześnie często są pracownikami Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Bardzo dziękuję, bo to naprawdę wielki gest w stronę pacjentów oraz pracowników naszego szpitala – podkreśla Krzysztof Kowalik, dyrektor Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim.

W ramach podpisanego porozumienia – w pierwszej kolejności z badań będzie mogła korzystać określona grupa pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej. – Wielu okolicznym szpitalom pomagamy w różny sposób i to jest dla nas sprawa oczywista. Proszę pamiętać, że sama Jastrzębska Spółka Węglowa zatrudnia ponad 22 tysiące ludzi, a zatem pomoc dla szpitali i innych instytucji ochrony zdrowia na południu Polski to pomoc dla naszych pracowników i ich rodzin – zapewniaWłodzimierz Hereźniak, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Warto dodać, że sprzęt, który dofinansowała JSW już działa w wodzisławskim szpitalu. Został zakupiony wcześniej, a teraz dotacja spółki stała się jego refundacją.