Czwartek, 26 listopada 2020

imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada

RSS

Epidemia na Śląsku:

Wszystko balustradach ze stali nierdzewnej

09.10.2020 09:48 | 0 komentarzy | (s)

W dzisiejszym artykule przedstawię moim czytelnikom niezwykły produkt tworzony ze stali nierdzewnej. Jest nim balustrada nierdzewna, którą dzisiaj możemy spotkać na każdym kroku. Dlaczego tak jest? Na popularność balustrad ze stali nierdzewnej wpłynęło wiele czynników i właśnie w dalszej części artykułu będziecie się mogli z nimi zapoznać.

Wszystko balustradach ze stali nierdzewnej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W dzisiejszym artykule przedstawię moim czytelnikom niezwykły produkt tworzony ze stali nierdzewnej. Jest nim balustrada nierdzewna, którą dzisiaj możemy spotkać na każdym kroku. Dlaczego tak jest? Na popularność balustrad ze stali nierdzewnej wpłynęło wiele czynników i właśnie w dalszej części artykułu będziecie się mogli z nimi zapoznać. 

Czym są balustrady ze stali nierdzewnej 

Balustrady ze stali nierdzewnej to obecnie najlepszy materiał do zabezpieczania przestrzeni publiczny oraz schodów. Balustrady ze stali nierdzewnej jak sama nazwa już wskazuje są wykonane ze stali nierdzewnej – kwasoodpornej, dzięki czemu są rozwiązaniem najbardziej odpornym na surowe warunki atmosferyczne. Balustrady ze stali nierdzewnej możemy stosować na zewnątrz budynków, pod wodą w miejscach, gdzie zwykła stal szybko uległa by korozji np. Miejsca o dużym zasoleniu. 

W czym są lepsze od balustrad kutych 

Przede wszystkim balustrady ze stali nierdzewnej wykonane są z surowca o dużo lepszych właściwościach niż stal, z której tworzy się przęsła ogrodzeniowe. Stal nierdzewna odporna jest na każde warunki atmosferyczne i można je montować w dowolnym miejscu. Balustrady ze stali nierdzewnej nie wymagają żadnej dodatkowej konserwacji. Balustrady kute, aby służyły lata muszą zostać ocynkowane i pomalowane proszkowo. Ich czas trwałości zależy od jakości z jaką wykonano każdy etap konserwacji. Dla stali nierdzewnej wydawane są odpowiednie certyfikaty potwierdzające jakość stali oraz jej skład. Balustrady kute wykonywane są ze stali z różnymi domieszkami, a sprzedawcy nie informują o jakości stali z jakiej są tworzone ich balustrady.  

Jakość balustrad ze stali nierdzewnej 

Jak wcześniej wspomniałem dla stali nierdzewnej wydawane są certyfikaty jakości oraz składu. Mamy możliwość wglądu jak wygląda skład chemiczny stali, porównując te dane z innymi choćby znalezionymi w sieci internetowej możemy ocenić jej jakość. Na rynku polskim stal nierdzewna najwyższej jakości to standard. Stal nierdzewna z której tworzone są balustrady zwana jest również stalą chirurgiczną dlatego że początkowo tam najczęściej można było spotkać narzędzia wykonane z tego rodzaju stali. Rozwój technologii produkcji stali nierdzewnej pozwolił na wejście jej do branży budowlanej. Nie ma lepszego rozwiązania, które zniesie trudne warunki atmosferyczne, jak choćby wysoką wilgotność, zasolenie, kwaśne deszcze. Czytaj więcej... 

Cena balustrady ze stali nierdzewnej 

Cena balustrady ze stali nierdzewnej jest praktycznie zawsze niższa niż jej odpowiednik kuty. Na ten fakt ma wpływ kilka czynników. Pierwszy to taki, że produkcja stali nierdzewnej jest mocno zautomatyzowana. Kolejny czynnik to fakt, że mamy do czynienia z profilami ze stali, które są w środku puste oszczędzając tym samym materiał. Mając profile możemy praktycznie od razu przystąpić do składania balustrady. W przeciwieństwie do balustrad kutych omijamy takie procesy jak ocynkowanie, malowanie proszkowe tworzenie przęseł, gdzie w tych wszystkich czynnościach uczestniczą pracownicy co znacznie zwiększa koszt produkcji. 

W przypadku balustrad ze stali nierdzewnej możemy dodatkowo obniżyć koszt realizacji naszego projektu. Prosta konstrukcja, lekkość profili sprawiają, że montaż balustrady nierdzewnej jest znacznie prostszy. Otworzyło to nową gałąź w branży: balustrad nierdzewnych do samodzielnego montażu. Dzisiaj zamawiając balustrady systemowe jesteśmy w stanie je zamontować samodzielnie, na zasadzie podobnej jak składanie mebli systemowych.  

Balustrada nierdzewna to świetny materiał budowlany służący do zabezpieczania newralgiczny przestrzeni publicznych lub w prywatnych domach. Trwałość oraz cena sprawiają, że nie mają praktycznie żadnej konkurencji.  

Autor: DC 

Materiał zewnętrzny