Niedziela, 24 stycznia 2021

imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

Koronawirus w Przedszkolu nr 2 w Pszowie

08.10.2020 13:02 | 0 komentarzy | ska

Dyrekcja Przedszkola nr 2 poinformowała, że u jednego z pracowników stwierdzono pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. W związku z tym 14 dzieci należących do grupy popołudniowej zostało skierowanych na 10-dniową kwarantannę.  

Koronawirus w Przedszkolu nr 2 w Pszowie
14 dzieci z P2 trafiło na kwarantannę. fot. UM Pszów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Koronawirus w Przedszkolu nr 2 w Pszowie

Informację o pozytywnym wyniku testu jednego z pracowników dyrekcja Przedszkola otrzymała we wtorek (06.10). Po konsultacji z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną zdecydowano o skierowaniu na kwarantannę 14 dzieci z grupy popołudniowej wraz z ich rodzicami. Teraz zajęcia organizowane są zdalnie.  

- Nauczyciele przygotowują karty pracy, które rozsyłają rodzicom. Dzieci pracują w domu, wspólnie za pośrednictwem Internetu śpiewają piosenki, uczą się wierszyków. W ten sposób zdalnie realizują podstawę programową zgodną z wytycznymi MEN - podkreśla Mirella Ogrocka, dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych.   

Grupa popołudniowa funkcjonuje od 14.00 do 19.00. Uczęszczają do niej dzieci 3- 4- i 5-letnie. Teraz przez 10 dni grupa będzie funkcjonować zdalnie.  

Pozostałe przedszkola i szkoły w Pszowie aktualnie pracują bez zmian.