Niedziela, 7 marca 2021

imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty

RSS

Patrol

Osobówka wjechała w ciężarówkę. 35-latek nie żyje

07.10.2020 13:12 | 2 komentarze | juk

Policja oraz prokuratura wyjaśniać będą przyczynę wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Połomi. W wyniku odniesionych obrażeń kierujący samochodem osobowym poniósł śmierć na miejscu.

Osobówka wjechała w ciężarówkę. 35-latek nie żyje
Okoliczności wypadku, w którym zmarł 35-latek badają teraz policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śl. (fot. KPP w Wodzisławiu Śl.)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wczoraj (6.10) przed godz. 13.00 przy ul. Wolności w Połomi doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Kierujący pojazdem volkswagen golf jadąc w kierunku Świerklan, z nieznanych dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący z przeciwnego kierunku pojazd ciężarowy iveco.

- Na skutego tego zderzenia śmierć na miejscu poniósł 35-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego, który kierował pojazdem osobowym - przekazuje Patryk Błasik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. Dodaje, że sprawę oraz jej okoliczności badają teraz policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śl.


Mundurowi zauważają, że najczęstszą przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym jest nadmierna prędkość. - Należy pamiętać, że wsiadając za kierownicę, odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za życie i zdrowie innych osób - mówi Patryk Błasik. Apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, ponieważ nadmierna prędkość jest w głównej mierze czynnikiem powodującym utratę kontroli nad pojazdem.

fot. KPP w Wodzisławiu Śl.