Wtorek, 9 marca 2021

imieniny: Franciszki, Katarzyny, Mścisława

RSS

"Jakub, Mimmi i gadające psy". Chcesz uzyskać dostęp do filmu? Zgłoś się do biblioteki

07.10.2020 12:59 | 0 komentarzy | d

Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek towarzyszy w tym roku animacja „Jakub, Mimmi i gadające psy” – łotewko-polska koprodukcja w reżyserii Edmundsa Jansonsa. Z tej okazji raciborska biblioteka otrzymała 100 bezpłatnych kodów do wyświetlania filmu online podczas projekcji domowych. Zainteresowani mogą zgłaszać się w bibliotece do 9 października.

"Jakub, Mimmi i gadające psy". Chcesz uzyskać dostęp do filmu? Zgłoś się do biblioteki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

„Jakub, Mimmi i gadające psy” to oparta na książce łotewskiej pisarki Luize Pastore (niewydanej jeszcze w Polsce), koprodukcja łotewsko-polska. Animacja została nagrodzona przez jury na festiwalu Kino Dzieci 2019 za „empatyczne, wrażliwe i atrakcyjne artystycznie ukazanie historii, która zaskakuje oryginalnością, a zarazem porusza ważne współczesne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych”. Bajka opowiada o budowaniu porozumienia i zachęca do wspólnego działania w trosce o najbliższe otoczenie i przyrodę. Głos dostają tu dzieci i zwierzęta – i robią z nim coś ważnego i pięknego. Dzięki zastosowaniu poklatkowej techniki cut-out (we współpracy z polskim studiem Letko), film jest jak żywa, pięknie rysowana książka.

- Tradycyjnie projekcja filmu odbywa się w trakcie Nocy, jednak w tym roku z uwagi na pandemię i konieczność ograniczenia liczby osób biorących udział w akcji, otrzymaliśmy od organizatorów link z hasłem do projekcji domowej - mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

100 pierwszych osób, które zgłosi się do raciborskiej biblioteki – wysyłając wiadomość za pośrednictwem messengera lub mailowo: m.pordzik@biblrac.pl – otrzyma dostęp do filmu. Uwaga! Hasło będzie działało w terminie 9-12 października 2020 i pozwoli na bezpłatne obejrzenie filmu online.

źródło: MiPBP Racibórz

Ludzie:

Małgorzata  Szczygielska

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.