Sobota, 18 września 2021

imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

RSS

Koronawirus w Urzędzie Miasta Pszów. Wśród zakażonych burmistrz i zastępca [AKTUALIZACJA]

07.10.2020 17:24 | 6 komentarzy | AgaKa

Znamy powód nagłego ograniczenia dostępności Urzędu Miasta Pszów dla mieszkańców. Wśród zakażonych koronawirusem znaleźli się burmistrz Czesław Krzystała, jego zastępca Piotr Kowol i sekretarz Alicja Nawrat.

Koronawirus w Urzędzie Miasta Pszów. Wśród zakażonych burmistrz i zastępca [AKTUALIZACJA]
Burmistrz Pszowa, Czesław Krzystała chory na COVID-19
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pozytywny test na koronawirusa wyszedł najpierw u Zastępcy Burmistrza Piotra Kowola, potem u Burmistrza Miasta Czesława Krzystały. Automatycznie badaniu zostali poddani jego najbliżsi współpracownicy, wśród nich sekretarz miasta Alicja Nawrat. Chorzy są także niektórzy pracownicy. Sytuacja jest bardzo dynamiczna i w każdej chwili kolejne osoby mogą mieć pozytywne wyniki.

Włodarze podjęli decyzję, że chorego burmistrza zastąpi wiceburmistrz Piotr Kowol, który mimo że jest na izolacji będzie pracował zdalnie. - Tego wymaga sytuacja, bo aktualnie chorym jest zarówno burmistrz, jak i sekretarz miasta – dodaje Piotr Kowol.


Aktualizacja, środa, 7 października

W Urzędzie Miejskim w Pszowie obecnie wykryto 6 zakażonych pracowników. Przebywają oni w izolacji domowej w dobrym stanie, a 11 kolejnych urzędników skierowano na kwarantannę.