Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Koronawirus w dwóch pietrowickich szkołach. Wprowadzono nauczanie zdalne

06.10.2020 14:43 | 0 komentarzy | mad
Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 15:12

Od środy 7 października dwie szkoły podstawowe z terenu gminy Pietrowice Wielkie przechodzą na nauczanie zdalne. Ma to związek z wystąpieniem zakażenia koronawirusem wśród kadry nauczycielskiej.

Koronawirus w dwóch pietrowickich szkołach. Wprowadzono nauczanie zdalne
zdjęcie poglądowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zdalne nauczanie do środy 7 października zarządzono dla uczniów klas 4-8 szkoły w Pietrowicach Wielkich oraz 1-6 szkoły w Pawłowie. Jak wyjaśnia inspektor do spraw oświaty pietrowickiego urzędu Cecylia Pawlasek, powodem tej sytuacji jest stwierdzone zakażenie koronawirusem u jednej z nauczycielek pracującej w obu placówkach. Jak słyszymy, obecnie uczniowie nie wykazują objawów zakażenia. – Dyrektorzy nic nam nie przekazywali w tym zakresie. Nauczanie zdalne to działanie zapobiegawcze zalecane przez Sanepid – podała nam pani inspektor.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pawłowie Bernadeta Popek przekazała nam, że w związku z tą sytuacją na nauczanie zdalne przechodzi cała placówka. – Nauczanie na chwilę obecną będzie u nas trwało do piątku 9 października. Myślę więc, że 12 października będziemy mogli znów powrócić do szkoły – mówi pani dyrektor. Dodaje, że uczniowie, którzy mieli kontakt z nauczycielką, nie wykazują objawów zakażenia koronawirusem.

Szefujący Szkole Podstawowej w Pietrowicach Wielkich Jacek Pierzchała informuje natomiast, że nauczaniem zdalnym objętych jest około 230 uczniów. – Uczniowie nie wykazują zakażenia koronawirusem – wyjaśnia dyrektor. Podkreśla, że nauczanie zdalne w przypadku tej placówki zarządzane jest obecnie do poniedziałku 12 października i zostało wprowadzone ze względów profilaktycznych.

Wcześniej w Pietrowicach Wielkich ogniskiem koronawirusa okazał się pogrzeb. Zarażonych zostało czterech obywateli Niemiec oraz dwóch mieszkańców powiatu raciborskiego, w tym jedna osoba pracująca w jednostce organizacyjnej miejscowego samorządu, natomiast jeden urzędnik trafił na kwarantannę. Jak zapewnił nas sekretarz gminy Gabriel Kuczera, sytuacja ta nie wpłynęła na pracę urzędu gminy.

Do tej pory koronawirusa stwierdzono u 26 mieszkańców gminy Pietrowice Wielkie, 21 osób z nich już ozdrowiało. Jedna osoba zmarła. TUTAJ aktualne dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie raciborskim.Ludzie:

Gabriel Kuczera

Gabriel Kuczera

Sekretarz Gminy Pietrowice Wielkie