Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Czyste Powietrze w Pietrowicach Wielkich. Ile wniosków przyjął ekodoradca?

13.10.2020 07:00 | 1 komentarz | mad

– Widzę, że chętni są – mówi wójt Andrzej Wawrzynek o zainteresowaniu mieszkańców względem uruchomionego w gminie punktu przyjmowania wniosków w ramach programu „Czyste Powietrze”.

Czyste Powietrze w Pietrowicach Wielkich. Ile wniosków przyjął ekodoradca?
Funkcję ekodoradcy pełni w Pietrowicach Wielkich Małgorzata Zielińska.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od połowy stycznia mieszkańcy Pietrowic Wielkich mają możliwość składania wniosków o dotację w ramach programu „Czyste Powietrze” w miejscowym urzędzie. Porozumienie o współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, który w Pietrowicach Wielkich reprezentował wiceprezes Adam Lewandowski, wójt Andrzej Wawrzynek podpisał 13 stycznia. W spotkaniu uczestniczyli również senator Ewa Gawęda oraz Roman Kapciak z biura poselskiego Adama Gawędy. – Po wielkich staraniach kolejna gmina dołącza do walki o czyste powietrze – mówił wówczas wójt Andrzej Wawrzynek.

Na minionej sesji rady gminy wójt zdał radnym raport z liczby przyjętych do tej pory wniosków u ekodoradcy. Wpłynęło ich 37. – Widzę, że chętni są. Pracownica, która została zatrudniona, spełnia nasze oczekiwania i pomaga naszym wnioskodawcom, aby wnioski poskładać. Myślę, że to ogromna szansa i cieszę się, że te prace tak, a nie inaczej się posuwają – powiedział wójt. Włodarz zaznaczył również, że „po tym okresie przestoju związanego z pandemią ten temat dalej rusza”. Mieszańcy znów mogą więc odwiedzać pietrowickiego ekodoradcę.

Przypomnijmy, program „Czyste powietrze” oferuje dofinansowanie do wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, jak i przeprowadzenie towarzyszących temu prac termomodernizacyjnych budynku.

(mad)

Ludzie:

Andrzej Wawrzynek

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.