środa, 22 września 2021

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Był bank, został bankomat

11.10.2020 07:00 | 0 komentarzy | art

POŁOMIA 1 października w Połomi przestała funkcjonować placówka bankowa Banku Spółdzielczego w Jastrzębiu Zdroju, która mieściła się w budynku starej szkoły. To ta placówka, w której w lipcu doszło do napadu.

Był bank, został bankomat
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak informuje Urząd Gminy w Mszanie, likwidację punktu w Połomi jastrzębski bank planował już w 2018 roku, jednak w następstwie rozmów prowadzonych z władzami gminy, wypowiedzenie zostało wycofane. W tym roku Bank Spółdzielczy ponownie wystąpił o zmianę umowy z gminą, która jest właścicielem budynku starej szkoły i ostatecznie od października placówka w Połomi została zamknięta. W Połomi pozostanie jednak bankomat BS-u. Natomiast nadal działa placówka BS-u w budynku Urzędu Gminy w Mszanie.

Przypomnijmy, że 8 lipca doszło do napadu rabunkowego na placówkę bankową w Połomi. Wtedy to napastnik uzbrojony w przedmiot przypominający broń palną wszedł do placówki bankowej, obezwładnił dwóch jej pracowników, przykuwając ich kajdankami do foteli, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia ze sporym łupem, w wysokości 77 tys. zł. Napastnik został zatrzymany 11 lipca.

(art)