Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Z jakimi problemami mierzą się w Kuźni Raciborskiej?

Radna Grażyna Tokarska porusza problem mieszkających osób w obrębie baru przy ulicy Moniuszki w Kuźni Raciborskiej; według relacji radnej dochodzi tam do zakłócania ciszy nocnej. Burmistrz Paweł Macha wspomina z kolei o ignorowaniu znaków drogowych przez kierowców. Co na to policja?

Z jakimi problemami mierzą się w Kuźni Raciborskiej?
Podkomisarz Jacek Musiolik po raz pierwszy w trakcie kuźniańskiej sesji rady miejskiej występował w roli szefa miejskiej komendy.

Już jako komendant Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej podkomisarz Jacek Musiolik przyszedł na sesję rady, aby zdać raport z dokonywanych w ostatnim czasie działań. Przypomnijmy, J. Musiolik dotychczas był zastępcą komendanta w kuźniańskim komisariacie. Stanowisko szefa objął po tym, jak komisarz Marek Ryszka przeszedł do Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim, gdzie powołano go na pierwszego zastępcę komendanta. Wrześniowa sesja był więc pierwsza dla podkomisarza Musiolika, na której gościł już jako sternik miejscowej komendy.

Radna Grażyna Tokarska, korzystając z obecności komendanta, opowiedziała o problemie osób mieszkających w okolicach baru zlokalizowanego przy ulicy Moniuszki w Kuźni Raciborskiej. Prosiła o patrole policji w godzinach nocnych (1.00 – 3.00 w nocy) w weekendy w tym miejscu. – Jest zakłócanie spokoju – alarmowała radna. Komendant Musiolik odparł, że kwestia osiedla jest dla policji „priorytetowym zadaniem”. – Każdy patrol na każdej zmianie ma zadanie zlecone na osiedlu – powiedział. Dodał, że jeżeli chodzi o godziny nocne, to wyznaczane są godzinowe działania mundurowych i jeżeli „tylko jest możliwość, policjanci tam są”.

Burmistrz Paweł Macha zgłosił z kolei komendantowi sprawę związaną z remontem dróg w gminie. Podał m.in. odcinek Cysterskiej i Sobieskiego w Rudach i prosił, aby mundurowi egzekwowali od kierowców przestrzeganie przepisów. Wyjaśniał, że dochodzi tam do ignorowania znaków zakazujących wjazd. – Wjeżdżają na ten plac budowy i jest to uciążliwe – mówił, przypuszczając, że łamania przepisów drogowych dopuszczają się turyści.

(mad)


Czym zajmowali się w ostatnim czasie policjanci?

Od początku lipca do 22 września kuźniańscy policjanci wszczęli 34 postępowania przygotowawcze w sprawach o przestępstwa. Interweniowali z kolei na terenie całej gminy 418 razy (w rozbiciu na poszczególne sołectwa dane prezentują się następująco: Kuźnia Raciborska 221 interwencji, Rudy – 140, Ruda – 14, Budziska – 7, Siedliska – 6, Ruda Kozielska – 10, Turze – 7 i Jankowice –13). Nałożyli również 147 mandatów karnych, 236 razy zastosowali pouczenie i zatrzymali 3 prawa jazdy. Mundurowi wszczęli również 7 razy procedurę „Niebieskiej karty”.

Ludzie

Grażyna Tokarska

Radna miejska Kuźni Raciborskiej

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].