Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Przybędzie domów w mieście

07.10.2020 07:00 | 0 komentarzy | juk

Wodzisławski urząd miasta sprzedał grunty, na których w przyszłości mają powstać nowe domy i apartamenty.

Przybędzie domów w mieście
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

WODZISŁAW ŚL. Wszystko wskazuje na to, że jedno z osiedli domów jednorodzinnych powiększy się o kolejne obiekty. Wodzisławski magistrat sprzedał właśnie dwie działki inwestycyjne, które mają być zagospodarowane pod budownictwo mieszkaniowe na osiedlu Batory.

Przypomnijmy, że przy ul. Kokoszyckiej od kilku lat powstają domki szeregowe i apartamenty. Za inwestycją stoi prywatny inwestor, ale wcześniej miasto wybudowało tam drogę dojazdową oraz oświetlenie. Dzięki temu na osiedle można bez problemu dostać się od głównej ulicy. Z kolei z drugiej strony można do niego dotrzeć leśnymi ścieżkami od strony Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”.

– Mój zastępca Wojciech Krzyżek podpisał akt sprzedaży kolejnych działek pod budownictwo mieszkaniowe na osiedlu Batory. Nabywca kupił dwie nieruchomości za kwotę około 1,6 mln zł – mówił podczas wrześniowej sesji prezydent Mieczysław Kieca. Dodał, że sprzedaż działek jest szansą na rozwój powstałego w tym rejonie kameralnego osiedla. Pierwsza sprzedana w przetargu działka miała powierzchnię wynoszącą 8205 m2, a druga – 8289 m2.

(juk)

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

Wojciech Krzyżek

Wojciech Krzyżek

Zastępca Prezydenta Wodzisławia