Czwartek, 13 maja 2021

imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty

RSS

W ten weekend wielkie sprzątanie rzeki Rudy

02.10.2020 13:36 | 0 komentarzy | d

Rozpoczyna się kolejna edycja Wielkiego Sprzątania Rzeki Rudy. PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, spółka z Grupy PGE, wsparła to wydarzenie kontynuując wieloletnie zaangażowanie rybnickiej elektrowni w jego organizację. Akcja potrwa do niedzieli 4 października.

W ten weekend wielkie sprzątanie rzeki Rudy
Zdjęcie poglądowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
październik
2 piątek

Wielkie sprzątanie rzeki Rudy 2020

Start o godz. 17:00, trwa od 02 do 04 października wstęp wolny

Akcja sprzątania rzeki Rudy jest organizowana od 11 lat na terenie Rybnika i okolic. Jej inicjatorami są członkowie Stowarzyszenia „Aktywni”, którzy zachęcają mieszkańców miasta do oczyszczenia z różnego rodzaju odpadów z rzeki, stanowiącej wizytówkę i nieodłączny element krajobrazu Rybnika. Rzeka Ruda ma szczególne znaczenie dla rybnickich energetyków, bo dzięki niej istnieje jezioro rybnickie, czyli sztuczny zbiornik wodny chłodzący bloki energetyczne elektrowni.

– Rybnicka elektrownia od wielu lat angażuje się w działania służące ochronie środowiska, nie tylko inwestując w instalacje proekologiczne, ale też wspierając akcje takie jak ta i dbając o nasze najbliższe otoczenie, czyli park krajobrazowy znajdujący się w naszym sąsiedztwie. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest środowisko naturalne, a rzeka Ruda to nie tylko rzeka zasilająca nasz zbiornik wodny, lecz także popularne miejsce spacerów i rekreacji rybniczan – mówi Krzysztof Matula, dyrektor Elektrowni Rybnik.

W tegorocznej akcji sprzątania rzeki oraz jej nabrzeża wezmą udział m.in. kajakarze, piechurzy oraz biegacze.

PROGRAM