Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Michał Woś wraca do resortu sprawiedliwości. Będzie wiceministrem

01.10.2020 14:56 | 6 komentarzy | mad

Znane są już losy raciborzanina Michała Wosia po rekonstrukcji rządu Zjednoczonej Prawicy.

Michał Woś wraca do resortu sprawiedliwości. Będzie wiceministrem
Michał Woś
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Solidarna Polska zatwierdziła kandydatury posłów, którzy wejdą w skład nowej Rady Ministrów - podał Polsat News. Będą to Michał Wójcik, Edward Siarka oraz Michał Woś. - Zarząd Solidarnej Polski zatwierdził kandydatury posłów, którzy wejdą w skład nowej Rady Ministrów. Jednomyślne rekomendacje otrzymali: Michał Wójcik na urząd ministra członka Rady Ministrów w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów; Edward Siarka na stanowisko pełnomocnika rządu ds. leśnictwa i łowiectwa, wiceministra w resorcie zajmującym się tym zakresem; Michał Woś na stanowisko wiceministra sprawiedliwości - poinformował rzecznik Solidarnej Polski, Jan Kanthak.

- Koledzy i koleżanki brali pod uwagę m.in. mnie. Ja na zarządzie Solidarnej Polski przedstawiłem uzasadnienie, wskazując na to, że są osoby w naszej partii, które będą sprawniej realizowały przewidzianą agendę w Kancelarii Premiera. - Trzy razy składałem ślubowanie przed prezydentem jako minister. Myślę, że czas na inne osoby - powiedział Wirtualnej Polsce Michał Woś.

Raciborzanin nie będzie już więc kierował resortem środowiska. Woś nie będzie też, jak wcześniej zakładano, ministrem bez teki. Jak podał rzecznik partii na twitterze, Jan Kanthak, Woś został jednogłośnie rekomendowany na urząd członka Rady Ministrów, ale odmówił. Michał Woś wraca więc do Ministerstwa Sprawiedliwości. Przypomnijmy, w grudniu 2015 roku raciborzanin objął obowiązki szefa gabinetu politycznego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, 5 czerwca 2017 roku został mianowany podsekretarzem stanu w ministerstwie sprawiedliwości. W marcu 2018 roku zrezygnował ze stanowiska wiceministra, został pełnomocnikiem ministra sprawiedliwości ds. funduszu sprawiedliwości. Jesienią 2018 roku M. Woś z powodzeniem kandydował do Sejmiku Śląskiego. Znakomity wynik wyborczy sprawił, że został etatowym członkiem zarządu województwa śląskiego. Z funkcji wicemarszałka województwa zrezygnował w czerwcu 2019 roku, gdy został powołany do rządu Mateusza Morawieckiego. Minister Michał Woś odpowiadał za koordynację pomocy humanitarnej, jaką Polska kieruje do krajów trzeciego świata oraz rejonów dotkniętych konfliktami zbrojnymi. W drugim rządzie premiera Morawieckiego raciborzanin został powołany na ministra środowiska. Woś to także poseł na Sejm RP IX kadencji.


Czytaj również: To już oficjalne. Jarosław Kaczyński w nowym rządzie PiS. Co z Michałem Wosiem?

Ludzie:

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości