Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

To już oficjalne. Jarosław Kaczyński w nowym rządzie PiS. Co z Michałem Wosiem? [AKTUALIZACJA]

30.09.2020 15:45 | 3 komentarze | żet
Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 20:50

TEKST AKTUALIZOWANY

Premier Mateusz Morawiecki zapowiada, że nowy rząd ma kontynuować "budowę państwa dobrobytu".

To już oficjalne. Jarosław Kaczyński w nowym rządzie PiS. Co z Michałem Wosiem? [AKTUALIZACJA]
Premier Mateusz Morawiecki (w środku) wraz z wicepremierami Piotrem Glińskim, Jarosławem Kaczyńskim, Jackiem Sasinem oraz Jarosławem Gowinem.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Nowa struktura rządu ma służyć lepszemu podejmowaniu decyzji, a zasadniczo uspójnienie pewnych działań w ramach różnych resortów ma służyć temu, żebyśmy znaleźli najlepszą odpowiedź na czas, które charakteryzują się ogromnym wyzwaniem związanym z pandemią i wychodzenia z niej od strony gospodarczej - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

W skład zrekonstruowanego rządu wejdzie Jarosław Kaczyński jako wicepremier i szef komitetu ds. bezpieczeństwa państwa. - Chcę podkreślić obecność w rządzie pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego jako wicepremiera. Będzie bardzo dużym wzmocnieniem naszego rządu. Dzięki temu cała Zjednoczona Prawica będzie jeszcze lepiej pracować na rzecz naszego programu - dodał M. Morawiecki.

Do rządu wróci Jarosław Gowin, który będzie wicepremierem oraz ministrem rozwoju, pracy i technologii. Grzegorz Puda będzie kierował resortem rolnictwa i leśnictwa, a Przemysław Czarnek ministerstwem edukacji i nauki. Ponadto ministrem bez teki zostanie Michał Cieślak.

Wszystko wskazuje na to, że raciborzanin Michał Woś nie będzie już kierował resortem środowiska. Póki co nie wiadomo, czy wejdzie też w skład rządu jako minister bez teki. - Nie ma z nami również ministra bez teki, który zostanie wyznaczony przez Solidarną Polskę w najbliższym czasie - powiedział premier Mateusz Morawieckie 30 września podczas prezentacji nowych członków rządu.

Nieoficjalna wersja jest taka, że Michał Woś miał rekomendację Solidarnej Polski do objęcia teki ministra bez teki w rządzie, ale odmówił, przedstawiając merytoryczne wyjaśnienie (podał to poseł Jan Kanthak na twitterze). Z naszych, nieoficjalnych ustaleń wynika, że raciborzanin może wrócić do Ministerstwa Sprawiedliwości. Niewykluczone, że teraz stanowisko to przypadnie Michałowi Wójcikowi, dotychczasowemu wiceministrowi sprawiedliwości (informuje o tym RMF FM).

Ludzie:

Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki

Prezes Rady Ministrów

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości