Sobota, 31 lipca 2021

imieniny: Ignacego, Ernesty, Lubomira

RSS

W Wodzisławiu Śl. podwyżek za śmieci nie będzie

30.09.2020 12:20 | 5 komentarzy | juk

Wiadomo już, kto od przyszłego roku odbierze śmieci od niemal 41 tys. mieszkańców Wodzisławia Śl., którzy zamieszkują w zabudowie jednorodzinnej oraz wielolokalowej. Czy czeka ich podwyżka opłat śmieciowych? Okazuje się, że nie.

W Wodzisławiu Śl. podwyżek za śmieci nie będzie
Prezydent Mieczysław Kieca (na zdjęciu z prawej) wraz z przedstawicielami firmy EKO z Rybnika podczas podpisywania umowy na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Wodzisławia Śl.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jedno z kluczowych dla mieszkańców Wodzisławia Śl., a przede wszystkim dla ich portfeli postępowań przetargowych właśnie się zakończyło. Mowa o wyłonieniu wykonawcy na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu miasta. - Mamy sprawdzonego partnera na najbliższe dwa lata - komentuje prezydent Mieczysław Kieca.

Przypomnijmy, że 25 sierpnia otwarto złożone w przetargu oferty. Okazało się, że trzy firmy chciały wywozić śmieci. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma EKO z Rybnika. Zaproponowała ona wykonanie zadania za kwotę 26 mln zł. Za tę sumę miasto wczoraj (29.09) podpisało z firmą umowę na okres 24 miesięcy, ważną do końca 2022 r. - Podpisujemy umowę, która gwarantuje stabilność ceny - mówił podczas wydarzenia prezydent Mieczysław Kieca. Oznacza to, że opłata śmieciowa pozostanie taka sama jak do tej pory, czyli 26,10 zł od osoby na miesiąc (zbiórka selektywna). Włodarz dodał, że urząd czeka teraz kilkumiesięczna praca związana z przygotowaniem się do wdrożenia nowego systemu.

W trakcie podpisania umowy prezydent Kieca zapowiedział, że nowa umowa z wykonawcą to nie tylko utrzymanie tej samej stawki, ale również lepsza i doskonalsza jakość usług. Prócz odbioru, transportu i zagospodarowania śmieci firma Eko zobowiązana będzie do m.in.: zakupu i dystrybucji worków do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych dla nieruchomości objętych systemem workowym - czego wcześniej nie było. - Osoby posiadające kompostowniki będą miały zniżkę. Miasto przejmie także na siebie współodpowiedzialność wraz z zarządcami nieruchomości za tzw. gniazda wywozowe przy blokach - wymieniał Mieczysław Kieca. Zapowiedział również akcje informacyjne i edukacyjne dotyczące biosegregacji.

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.