Wtorek, 20 kwietnia 2021

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Nowe-stare przedszkole w Pszowie. Co się zmieniło?

30.09.2020 10:38 | 0 komentarzy | AgaKa

Od 1 września w Pszowie-Krzyżkowicach funkcjonuje samodzielne Przedszkole nr 4. Ta nowa-stara placówka została wydzielona z dotychczasowego Przedszkola nr 3. Nowy rozkład ma być bardziej przejrzysty i spójny zarówno dla rodziców, jak i nauczycieli. Dotychczas oddziały przedszkolne w Krzyżkowicach, zlokalizowane zarówno przy szkole, jak i w strażnicy, należały do jednej jednostki, której główna siedziba znajdowała się przy ul. Andersa 8. 

Nowe-stare przedszkole w Pszowie. Co się zmieniło?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Teraz Przedszkole nr 3 będzie znajdować się w jednym budynku, a Przedszkole nr 4 w dwóch. Główną siedzibą będą oddziały przy ul. Oskara Kolberga 27, czyli w pomieszczeniach krzyżkowickiej Straży Pożarnej. To właśnie tam dostosowano pomieszczenia do aktualnych przepisów, zakupiono meble, sprzęty, zabawki i pomoce dydaktyczne w ramach unijnego projektu „Wszyscy razem”.

Przedszkole nr 4 ma pod swoją opieką 108 dzieci podzielonych na 5 grup wiekowych. Zajmuje się nimi 7 nauczycieli. Dyrektorem jest Alina Jarosz, której powierzono stanowisko do końca sierpnia 2021 r. - Niestety planowany i ogłoszony konkurs na dyrektora przedszkola się nie odbył z powodu wybuchu epidemii – tłumaczy Mirella Ogrocka, dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych. 

Przedszkole szykując się do nowego roku przeprowadziło też remont pomieszczeń przy ul. Armii Krajowej 50. W salach ułożono panele i odmalowano ściany, a na schodach położono płytki ceramiczne. Dzieci mogą już bawić się na dywanie, bo placówka posiada własną lampę dezynfekcyjną.