Sobota, 31 października 2020

imieniny: Alfonsa, Urbana, Krzysztofa

RSS

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Radny Borowik obawia się o bezpieczeństwo epidemiczne na imprezach miejskich

30.09.2020 10:00 | 1 komentarz | ma.w

Jeden z nestorów rady miasta w Raciborzu i organizator 27 Memoriałów strażackich zgłosił swoje wątpliwości na temat organizacji plenerowych imprez miejskich w czasie, gdy poziom zakażeń koronawirusem bije kolejne, niechlubne rekordy.

Radny Borowik obawia się o bezpieczeństwo epidemiczne na imprezach miejskich
Stanisław Borowik radny Raciborza z klubu "Razem dla Raciborza"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Stanisław Borowik przedstawił swoje uwagi jeszcze przed pierwotnym terminem Pożegnania Lata, które magistrat zaplanował na minioną sobotę, ale imprezę odwołano z powodu deszczowej pogody.

- Jak to się będzie odbywało od strony technicznej? Przecież są obostrzenia i to dosyć ostre. Jak rozmieścić uczestników wydarzenia? To już tylko krok do imprezy masowej. Jeszcze na stadionie byłoby to możliwe, ale chodzi o rynek - argumentował S. Borowik.

Odpowiedzialny za organizację wydarzenia Krzysztof Żychski przyznał, że w wydziale edukacji zastanawiano się nad tematem, ale zdecydowano się zorganizować imprezę. - Jest rozciągnięta w czasie, przewidziano dużo różnorodnych atrakcji, do wyboru, przy wykorzystaniu przestrzeni rynku i placu Dominikańskigo. Żeby nie komasować ludzi w jednym miejscu. Dzięki temu nie załapiemy się pod imprezę masową. Będziemy informowali o odległościach i postaramy się zachować pełny reżim sanitarny - przekonywał K. Żychski.

Poparła go przewodnicząca komisji oświatowej Zuzanna Tomaszewska. Uznała obawy S. Borowika za wyolbrzymione.

- W innych miastach odbywają się koncerty i to nie tylko na stadionach, ale i w lokalach - zaznaczyła.

Borowik stwierdził, że nie ma nic przeciwko temu, ale chce wiedzieć, jaki będzie stosunek uczestników do obostrzeń.

- Przyjdzie nawał ludzi, to będzie najwyższy stopień zagrożenia zakażeniami. Czy państwo zdajecie sobie sprawę z tego? Jak nie będzie zamkniętych stref, to ludzie nie będą słuchać komunikatów. Kto nad tym zapanuje? Konsekwencje mogą być poważne - przestrzegał S. Borowik.

Z. Tomaszewska zapytała naczelnika Żychskiego czy ten jest zorientowany w temacie obostrzeń. Szef wydziału kiwnął głową i na tym dyskusja się zakończyła.

W sobotę 3 października Pożegnanie Lata ma się odbyć i być połączone z inną miejską imprezą. Na ich miejsce wybrano Bulwary Nadodrzańskie (program wydarzenia TUTAJ).