Czwartek, 29 października 2020

imieniny: Euzebii, Wiloletty, Narcyza

RSS

Nauczyciel zakażony, uczniowie na kwarantannie

29.09.2020 19:00 | 3 komentarze | juk

Jedna z wodzisławskich szkół przeszła na hybrydowy tryb nauczania. Ma to związek z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem u jednego z nauczycieli.

Nauczyciel zakażony, uczniowie na kwarantannie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

WODZISŁAW ŚL. Koronawirus pojawił się w I Liceum Ogólnokształcącym w Wodzisławiu Śl. Zakażenie wystąpiło u kadry nauczycielskiej. Nie ma jednak mowy o ognisku zakażeń, a o jednostkowym przypadku.

– Zakażenie koronawirusem wystąpiło u jednego z naszych nauczycieli. Po powzięciu tej wiadomości niezwłocznie poinformowaliśmy o tym wodzisławski Sanepid, który wydał decyzję o objęciu kwarantanną klas, z którymi nauczyciel miał styczność – mówi Janina Rurek, dyrektor I LO. Dodaje, że informacja trafiła również do starostwa wodzisławskiego, które wyraziło zgodę na prowadzenie nauczania zdalnego.

W efekcie uczniowie sześciu klas zostali skierowani na kwarantannę. Od 28 września do 2 października będą uczestniczyć w nauczaniu zdalnym. Dyrektor Rurek podkreśla, że pozostałe klasy, które uczą się stacjonarnie, robią to z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego.

(juk)