Czwartek, 26 listopada 2020

imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada

RSS

Epidemia na Śląsku:

Urząd pracy skoncentruje się na „umysłowych” z Rafako

01.10.2020 07:00 | 3 komentarze | ma.w

Do 30 października z Rafako odejdzie pierwsza grupa zwolnionych pracowników – 150 osób. Wszystkich, którzy tracą pracę w fabryce kotłów ma być 400.

Urząd pracy skoncentruje się na „umysłowych” z Rafako
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do raciborskiego Powiatowego Urzędu Pracy trafiło już oficjalne pismo ze spółki przy Łąkowej. – Podano w nim rząd wielkości i daty przypisane do zwolnień poszczególnych grup pracowniczych. Do 30 października zwolniona zostanie pierwsza grupa – 150 osób. Całość zwolnień dotyczy 400 zatrudnionych – mówił radnym powiatowym Mirosław Ruszkiewicz szef PUP Racibórz.

Dyrektor poinformował, że w Rafako jest nowa kadrowa. – Z nią będziemy rozmawiać o szczegółach. Pytanie podstawowe to ile osób jest wśród zwalnianych z powiatu raciborskiego, bo wiemy, że pracują tam mieszkańcy ościennych powiatów, a zwolnienia dotyczą także zakładów w Poznaniu i Wyrach. Konkretów w postaci listy nazwisk jeszcze nie otrzymaliśmy – podał dyrektor PUP.

Nie wiadomo też ile osób będzie się chciało zarejestrować jako bezrobotni. Ruszkiewicz pamięta poprzednie zwolnienia grupowe w fabryce. Uważa, że wówczas „rozeszło się po kościach”. – Teraz jest duża grupa zwalnianych pracowników „merytorycznych”, umysłowych. To na nich musimy się skoncentrować – zaznaczył M. Ruszkiewicz.

Szef urzędu pracy planuje pozyskanie środków ministerialnych na pomoc zwalnianym. Dyrektor pośredniaka planuje spotkać się z nowym prezesem Rafako. Możliwe, że pracownicy PUP zostaną oddelegowani do spółki, żeby proces zwolnień i rejestracji w urzędzie odbywał się płynniej. – To pomogłoby w przepływie informacji i zasiliło wiedzą dział personalny w Rafako – podsumował na posiedzeniu komisji rady powiatu M. Ruszkiewicz.

(ma.w)

Ludzie:

Mirosław  Ruszkiewicz

Mirosław Ruszkiewicz

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu.