Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Eko-Okna chcą zatrudnić ponad tysiąc pracowników

29.09.2020 08:45 | 0 komentarzy | żet

Największy pracodawca w powiecie raciborskim znowu rekrutuje. W ciągu kilku miesięcy pracę w Eko-Okna znajdzie ponad tysiąc osób. Na zatrudnienie mogą liczyć zarówno osoby z doświadczeniem jak i młodzi ludzie, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na rynku pracy.

Eko-Okna chcą zatrudnić ponad tysiąc pracowników
Hale firmy Eko-Okna w Kornicach.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dla kogo praca?

Największe zapotrzebowanie jest na produkcji. - Do końca marca przyszłego roku chcemy zatrudnić w tym obszarze ponad tysiąc nowych pracowników - mówi Justyna Herok, koordynator ds. rekrutacji w firmie Eko-Okna.Jednocześnie firma poszukuje pracowników do działu utrzymania ruchu (automatyków, mechatroników, mechaników) a także elektryków i spawaczy.

Na pracę mogą liczyć również specjaliści ds. sprzedaży. Do siedziby w Kornicach poszukiwani są specjaliści ze znajomością języka francuskiego, niderlandzkiego lub niemieckiego. Natomiast do oddziałów Eko-Okien w Katowicach, Łodzi i Wrocławiu osoby ze znajomością języka francuskiego, niemieckiego lub włoskiego.

Chęci do pracy to podstawa

- Zależy nam na doświadczonych pracownikach, ale nie zamykamy się na osoby młode. Chcemy im umożliwić poznanie firmy, zdobycie doświadczenia, tzw. fachu w ręku. Zdarza się, że młodzi ludzie nie potrafią posługiwać się metrówką lub wkrętarką. U nas mogą nauczyć się wszystkiego od podstaw. Najważniejsze są chęci do pracy - dodaje Justyna Herok z Eko-Okien.

Dojazd firmowym autobusem

Zapotrzebowanie na pracowników jest tak wielkie, że akcja rekrutacyjna prowadzona jest na szeroką skalę. Oprócz Raciborszczyzny, obejmuje powiaty: głubczycki, kędzierzyńsko-kozielski, prudnicki, rybnicki, wodzisławski, a także miasta Jastrzębie-Zdrój, Rybnik oraz Żory.

Pracownicy z bliższych i dalszych miejscowości mogą dojechać do Kornic korzystając z transportu pracowniczego. Aktualnie autobusy Eko-Okien kursują na 22 liniach. Dodatkowo w przypadku Jastrzębia-Zdroju oraz Żor transport pracowników odbywa się również busami, co znacznie skraca czas dojazdu do pracy z tych stron.

(żet)