Siatkarskie podsumowanie weekendu #1

Za nami pierwszy pełen siatkarskich emocji weekend, w którym na ligowych parkietach pojawiły się niemal wszystkie zespoły reprezentujące nasz region. Prezentujemy komplet wyników spotkań naszych zespołów, które walczyły na parkietach I Ligi Kobiet, II Ligi oraz I Ligi Śląskiej Kobiet i mężczyzn. Zapraszamy do lektury.

I Liga Kobiet:

Od zwycięstwa rozgrywki I Ligi Kobiet rozpoczęły siatkarki gliwickiego AZS-u, które w akademickich derbach okazały się lepsze od zawodniczek z Krosna. Prowadzone przez trenera Wojciecha Czaplę gliwiczanki w pełni kontrolowały przebieg spotkania i triumfując odpowiedni do 20, 18 i 16 wygrał pewnie w trzech setach. Siatkarki gliwickiego zespołu są po pierwszej kolejce rozgrywek I Ligi Kobiet liderkami tabeli.

KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice - Karpaty PWSZ MOSiR Krosno Glass 3:0 (25:20, 25:18, 25:16)

AZS: Napalkova, Skiba, Skowron, Jakóbiak, Ciesielczyk, Cygan oraz Szmigielska (libero), Elko (libero), Chomicz, Wilczek

Karpaty: Filipek, Bogdanowicz, Niedzwiecka, Kobus, Wisz, Sławińska oraz Machowska (libero), Głodzińska, Wełna

II Liga:

Zwycięstwo i porażka to bilans zespołów z regionu w spotkaniach 1. kolejki rozgrywek II Ligi grupy 5.

Czterech setów potrzebowali do pokonania opolskich akademików siatkarze TS Volley Rybnik, którzy podejmowali rywali na własnym parkiecie w sobotnie popołudnie. Premierowa odsłona meczu dostarczyła wiele emocji i pełna była zwrotów akcji. Ostatecznie po grze na przewagi lepsi w niej okazali się przyjezdni, którzy wygrali do 25. W drugiej partii obraz gry nie uległ zmianie, a na parkiecie toczyła się wyrównana walka. Ostatecznie minimalnie lepsi byli prowadzeni przez Wojciecha Kasperskiego gospodarze, którzy zwyciężyli do 23. W kolejnym secie od początku lepiej prezentowali się rybniczanie, którzy na przestrzeni seta zbudowali sobie bezpieczną przewagę, której nie oddali do końca i wygrali pewnie do 23. W czwartej i zarazem ostatniej partii wynik ponownie oscylował w okolicach remisu. Ponownie minimalnie lepsi okazali się jednak zawodnicy Volleya, którzy po triumfie do 23 cieszyli się ze zwycięstwa w meczu 3:1.

TS Volley Rybnik - AZS Politechnika Opolska Cementownia Odra 3:1 (25:27, 25:23, 25:20, 25:23)

Volley: Kupczak, Chudziak, Andrulewicz, Władarz, Granieczny, Jurkowski oraz Fedak (libero), Gdowski (libero), Gruszczyński, Hoszman, Kukulski, Bangrowski

AZS: Ambroziak, Nowak, Bielecki, Włodek, Setlak, Kolański oraz Ochrymczuk (libero), Wojciechowski, Zając, Czyż, Borzykh

Premierowa partia spotkania od początku przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy dzięki konsekwentnej i skutecznej grze wygrali bardzo pewnie do 19. W drugiej partii zdecydowanie lepiej zaprezentowali się prowadzeni przez Grzegorza Kosatkę jastrzębianie, którzy znaleźli sposób na rywali i triumfując do 22 doprowadzili do remisu w meczu. Trzecia odsłona to powrót do dobrej gry miejscowych, którzy otrząsnęli się po przegranym secie i podobnie jak w secie pierwszym wygrali pewnie do 19. W czwartej partii obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze nie pozwolili "pomarańczowym" na rozwinięcie skrzydeł i kontrolując przebieg gry wygrali do 22, a całe spotkanie 3:1.

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa - Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:19, 22:25, 25:19, 25:21)

AZS: Nowakowski Zygmunt, Borowski, Żuk, Czyżuk, Brożyniak oraz Skopiński (libero), Żaczek, Płatkowski, Bąkiewicz

AT: Kundera, Jarosiński, Połyński, Komorowski, Kowalski, Nowak oraz Pogoda (libero), Wągiel (libero), Kulig, Gemborys, Wójcik, Brzoza, Czerny

I Liga Śląska Kobiet:

Aż pięć zespołów z regionu rywalizuje w sezonie 2020/2021 w zmaganiach I Ligi Śląskiej Kobiet. Cztery z nich rozegrały w sobotę pierwsze ligowe spotkania. Ich bilans to dwa zwycięstwa i dwie porażki.

Rywalizujące w grupie I siatkarki MUKS Sari Żory, które są beniaminkiem rozgrywek w inaugurującym spotkaniu podejmowały na własnym parkiecie BKS Stal Bielsko-Biała. Po pierwszym pewnie wygranym do 20 secie, druga partia dostarczyła zdecydowanie więcej emocji, a jej losy rozstrzygnęły się w grze na przewagi. Więcej zimnej krwi zachowały w niej siatkarki MUKS-u, które triumfowały do 24. Trzecia odsłona to powrót prowadzonych przez trenera Pawła Wrzeszcza gospodyń do dobrej gry z pierwszego seta, która przyniosła pewne im zwycięstwo do 18, a w całym meczu 3:0.

MUKS Sari Żory - BKS Stal Bielsko-Biała 3:0 (25:20, 26:24, 25:18)

MUKS: Puczok, Durczyńska, Zbrzeźna, Konsek, Człowiek, Mazur oraz Hajska (libero), Chłopik (libero), Jamrozik, Biodrowicz

BKS: Kostera, Wagner, Sobon, Świerkot, Kowalik, Stanowska oraz Jabłońska (libero), Maciaszek (libero), Wisła, Kostka

Od porażki rywalizację w grupie II rozpoczęły natomiast prowadzone przez Iwonę Krótki-Więzik siatkarki drugiego z beniaminków rozgrywek - UKS-u Jedynka Rybnik, które swoje spotkanie rozegrały w Łaziskach Górnych. Gospodynie - siatkarki miejscowego KS Polonia w pełni kontrolowały przebieg sobotniego meczu i triumfując do 21, 20 i 19 pokonały rybniczanki 3:0.

KS Polonia Łaziska Górne - UKS Jedynka Rybnik 3:0 (25:21, 25:20, 25:19)

Polonia: Rusek, Orzeszek, Zich, Bruderek, Pokorny, Stawarska oraz Turant (libero), Janus (libero), Komorek-Atachim, Babiarz, Kubas, Tutak, Jakubiec

Jedynka: Michalska, Zawisza, Szmajduch, Kurpanik, Wącirz, Kuczera oraz Smołka (libero), Zbyl (libero), Krzystała, Prudel, Koterla

Sobotnie spotkanie w Krzanowicach pomiędzy miejscowym GS UKS i zespołem z Cieszyna od początku układało się po myśli przyjezdnych, które w dwóch pierwszych setach triumfowały do 18 i 21. W trzeciej partii zdecydowanie lepiej zaprezentowały się prowadzone przez Tomasza Kuziaka miejscowe, które zatrzymały rozpędzone rywalki i wygrały do 19. Czwarta i zarazem ostatnia odsłona to ponownie lepsza gra Victorii, która po zwycięstwie do 20 cieszyła się ze zwycięstwa w czterech setach.

GS UKS Krzanowice - VC Victoria MOSiR Cieszyn 1:3 (18:25, 21:25, 25:19, 20:25)

UKS: Wilusz, Duda, Sycz, Kretek, Deeg, Świerczek oraz Kosel (libero), Koczwara, Gajda, Witeczek

Victoria: Sokalska, Wróblewska, Kozyra, Husarek, Cieślar, Kukuczka oraz Adamczyk, Kluska

W zdecydowanie lepszych nastrojach są po 1. kolejce rozgrywek I Ligi Śląskiej Kobiet siatkarki MKS-u Zorza Wodzisław Śląski, które w trzech setach pokonał rywalki z Pszczyny. Po pierwszym wygranym do 18 secie, drugi okazał się dużo bardziej wyrównany, czego efektem była rozstrzygana na przewagi końcówka. W tej lepsze okazały się prowadzone przez Andrzeja Brzezinkę wodzisławianki, które triumfowały do 25. W trzecim secie siatkarki Zorzy podobnie jak w premierowej partii wygrały do 18 zwyciężając w całym spotkaniu 3:0.

MKS Zorza Wodzisław Śląski - UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 3:0 (25:18, 27:25, 25:18)

Piąty z przedstawiecieli regionu w I Lidze Śląskiej Kobiet - JKS SMS Jastrzębie w 1. kolejce rozgrywek pauzował.

I Liga Śląska:

Dwa z trzech naszych zespołów zainaugurowały w sobotę rozgrywki I Ligi Śląskiej. Rywalizowały one ze zmiennym szczęście, a bilans ich spotkań to zwycięstwo i porażka.

Bardzo dobrze sezon 2020/2021 w rozgrywkach I Ligi Śląskiej rozpoczęli siatkarze KS Rudziniec, którzy w piątkowy wieczór podejmowali rywali z Częstochowy. W pierwszej bardzo wyrównanej partii prowadzeni przez Marcina Grzegoszczyka rudzińczanie okazali się minimalnie lepsi od rywali wygrywając z nimi do 23. Druga partia to dominacja przyjezdnych, którzy zwyciężyli bardzo wysoko do 13. Kolejne dwie partie to ponownie lepsza gra gospodarzy, którzy triumfując dwukrotnie do 20 wygrali całe spotkanie 3:1.

KS Rudziniec - Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 3:1 (25:23, 13:25, 25:20, 25:20

KS: Kupiec, Chudyba, Wójcik, Jakuszczonek, Stefaniszyn, Szewczyk oraz Zemka (libero), Tarnowski, Kocur, Lach, Madej

AZS: Skrzypczak, Płatkowski, Lentner, Szczygioł, Jarmołowski, Janczyk oraz Świniarski (libero), Werbiński, Sochaczewski, Andruszkiewicz, Żaczek, Grabowski

Mimo prowadzenia po trzech setach z zaledwie jednym punktem z wyjazdowego meczu do Jaworzna wrócili prowadzeni przez Marka Przybysza siatkarze SK Górnika Radlin. Premierowa partia sobotniego spotkania to pełna kontrola boiskowych wydarzeń przez radlinian, którzy wygrali bardzo pewnie do 18. Kolejne dwie odsłony miały bardzo wyrównany przebieg, a ich losy rozstrzygały się w końcówce. Drugiego seta minimalnie do 23 wygrali gospodarze, natomiast partię trzecią w takim samym stosunku radlinianie. Jak się okazało był to koniec dobrej gry przyjezdnych, którzy nie byli w stanie zatrzymać wyraźnie lepiej grających gospodarzy, którzy triumfując do 19 doprowadzili do tie-breaku. Decydująca odsłona także padła łupem Jedynki, która po zwycięstwie do 11 cieszyła się z pierwszego zwycięstwa w sezonie.

UKS Jedynka Jaworzno - SK Górnik Radlin 3:2 (18:25, 25:23, 23:25, 25:19, 15:11)

UKS: Tomasiak, Bąk, Mida, Zygmunt, Maciukiewicz, Kolski oraz Klejdysz (libero), Niezabitowski, Draus, Sawka, Michalik

Górnik: Boduch, Dzido, Gardyan, Szafranek, Sprawka, Konieczny K. oraz Konieczny D. (libero), Płaczek, Nowakowski, Bartosik, Ferdyan

Wyjazdowe spotkanie trzeciego z naszych zespołów, siatkarzy KS AZS Rafako Racibórz z Forma AZS Częstochowa zostało przełożony na inny termin.