Poniedziałek, 30 listopada 2020

imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego

RSS

Epidemia na Śląsku:

Jesienna moc atrakcji w bibliotece. Sprawdź, co przygotowano

28.09.2020 16:35 | 0 komentarzy | d

Jesień w raciborskiej bibliotece zapowiada się wyjątkowo gorąco. Spotkania autorskie na żywo i online w ramach programu „Kultura w sieci”, Ogólnopolska Noc Bibliotek, wykład z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji, wystawa „Drzewa” Piotra Sochy, a dla młodszych Urodziny Kubusia Puchatka. To tylko niektóre z październikowych atrakcji.

Jesienna moc atrakcji w bibliotece. Sprawdź, co przygotowano
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Październik będzie obfitował głównie w spotkania autorskie. W przestrzeni wirtualnej czytelnicy będą mogli spotkać się z podróżnikiem Robertem Maciągiem, który opowie o swojej podróży na koniec świata; trenerką mentalną Patrycją Chomiczewską, która zdradzi jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną; cenioną pisarką Sylwią Chutnik oraz Marcinem Skrabką z GoodBooks, który powie kilka słów o literaturze grozy. Powrócą także lubiane spotkania na żywo. Bibliotekę odwiedzą Sylwia Majcher- ekspertka od ZERO WASTE, pisarki Agnieszka Krawczyk i Marta Matyszczak oraz specjaliści od mediacji w ramach wykładu z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji.

Dzieci ucieszą się na pewno z wystawy „Drzewa” Piotra Sochy, wspólnego świętowania urodzin Kubusia Puchatka, Czytania w ciemnościach w bibliotece w Brzeziu czy Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „W krainie baśni Andersena”. Młodzież z kolei będzie mogła sprawdzić swoją wiedzę w Wielkim Konkursie Wiedzy „Harry Potter”.

Nie zabraknie oczywiście comiesięcznych spotkań klubowych takich jak Klub Malucha na Ostrogu, Biblioteczny Klub Filmowy w EURECE czy Zrobione w domu-pokazane w bibliotece przy ul. Żorskiej. Z nowości – w bibliotece w Ocicach ruszą bezpłatne lekcje angielskiego dla dzieci w wieku 3-4 lat a w Brzeziu spotkania z pasją dla seniorów.

Październik będzie również twórczy. W ramach Nocy Bibliotek odbędą się warsztaty „Zaprojektuj własną rabatę miododajną”, które poprowadzi dyrektor Arboretum Bramy Morawskiej Elżbieta Skrzymowska oraz warsztaty „Zrób to sam-jesienny wianek na drzwi”. Zapisy przyjmowane są telefonicznie: 32 415 37 24 wew. 23.

Szczegółowe terminy spotkań można znaleźć TUTAJ. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

źródło: MiPBP Racibórz