Sobota, 24 października 2020

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Z powodu pandemii kolędy nie będzie

28.09.2020 08:58 | 2 komentarze | juk

Archidiecezja Katowicka rezygnuje z tradycyjnych wizyt duszpasterskich w dobie pandemii. W zamian księża odprawią msze za mieszkańców. Pobłogosławią też nowe domy i mieszkania, ale tylko na specjalne zaproszenie ich gospodarzy.

Z powodu pandemii kolędy nie będzie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kilka dni temu wydział duszpasterski katowickiej Kurii Metropolitalnej przesłał informacje do wszystkich parafii archidiecezji katowickiej. W komunikacie wyjaśnia, że tegoroczne wizyty duszpasterskie są zawieszone.

"Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie tzw. kolędy w tradycyjnej formie. Odwiedziny duszpasterskie ograniczamy wyłącznie do błogosławieństwa nowych domów i mieszkań na zaproszenie gospodarzy" - czytamy w komunikacie. W okresie Bożego Narodzenia ma jednak pojawić się niecodzienna forma modlitwy za wiernych z poszczególnych osiedli i ulic. "Jednocześnie zachęcamy duszpasterzy do celebracji w okresie Bożego Narodzenia (jeśli to konieczne – także w czasie Adwentu) Eucharystii w intencji parafian z poszczególnych ulic oraz kolędowych Nieszporów (wieczorów), z uwzględnieniem stosownych przepisów sanitarnych" - brzmią zalecenia katowickiej kurii.