Wtorek, 1 grudnia 2020

imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

RSS

Epidemia na Śląsku:

Sokół z Radlina wyróżniony. Za zasługi dla turystyki

28.09.2020 08:41 | 0 komentarzy | juk

Przez 31 lat zorganizowali około 5100 wycieczek, w których wzięło udział ponad 47,5 tys. osób. Komisja Turystki Kolarskiej „Sokół” z Radlina otrzymała wyróżnienie Marszałka Województwa Śląskiego.

Sokół z Radlina wyróżniony. Za zasługi dla turystyki
Dyplom Marszałka Województwa Śląskiego za Zasługi dla Rozwoju Turystyki odebrał członek Komisji Turystki Kolarskiej „Sokół” z Radlina i zarazem sekretarz powiatu wodzisławskiego Michał Lorek.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Komisja Turystki Kolarskiej „Sokół” z Radlina otrzymała wyróżnienie Marszałka Województwa Śląskiego za zasługi dla rozwoju turystyki. 25 września w pałacu w Koszęcinie w towarzystwie marszałka Jakuba Chełstowskiego odbyło się wręczenie nagrody.

Jak przekazuje Magdalena Spandel ze Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl., dyplom Marszałka Województwa Śląskiego za Zasługi dla Rozwoju Turystyki nadaje się osobom fizycznym, osobom prawnym oraz jednostkom organizacyjnym nieposiadającym osobowości prawnej, organizacjom społecznym i zawodowym, które swoją działalnością w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju turystyki w Województwie Śląskim. Przyznaje się go w następujących kategoriach: działalność społeczna, działalność biznesowa, osobowość turystyczna roku oraz przedsięwzięcie turystyczne roku. - W tym roku starosta Leszek Bizoń wnioskował o wyróżnienie dla działającej na naszym terenie Komisji Turystyki Kolarskiej “Sokół” Radlin - mówi Magdalena Spandel.


Historia Sokoła

Komisja powstała w 1988 r. jako sekcja koła Gronie przy KWK Marcel oddziału PTTK w Wodzisławiu Śl. W 2005 r. założyła własny oddział PTTK w Radlinie i od tego czasu nazwana została Komisją. Komisja Turystyki Kolarskiej „Sokół” Radlin startuje co roku w konkursie organizowanym przez Komisję Turystyki Kolarskiej Zarządu Głównego PTTK i w ostatnich 15 edycjach tego konkursu zajmowała 10 razy I miejsce i 4 razy II miejsce. Sokół jest współorganizatorem kursu Przodowników Turystyki Kolarskiej odbywającego się raz na dwa lata. Dotychczas wyszkolił 76 Przodowników. Dodatkowo Komisja opracowała regulaminy i prowadzi weryfikację 8 odznak krajoznawczych. Przez okres 31 lat wyszkoleni przez Sokół Przodownicy zorganizowali około 5100 wycieczek, w których wzięło udział ponad 47,5 tysiąca osób. W okresie od połowy marca do połowy października każdego roku organizuje prawie w każdą sobotę i niedzielę wycieczki rowerowe dla wszystkich chętnych, w tym szczególności dla dzieci i młodzieży. Komisja liczy ponad 100 członków. Najstarszy ma 90 lat, a najmłodszy 4 lata.

Ludzie:

Leszek Bizoń

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski