Wtorek, 20 października 2020

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Rewitalizacja rynku w Krzanowicach. Wykonawca zdąży w terminie?

27.09.2020 19:00 | 5 komentarzy | mad

Do końca października firma zajmująca się rewitalizacją krzanowickiego rynku ma czas na zakończenie zadania. – Wykonawca podtrzymuje termin – mówi burmistrz Andrzej Strzedulla.

Rewitalizacja rynku w Krzanowicach. Wykonawca zdąży w terminie?
Tak obecnie prezentuje się krzanowicki rynek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Chrapkę na wykonanie zadania miało dziesięć firm. Przetarg wygrał Zakład Usługowo-Handlowy Kamila Dudy z Kietrza, który zażyczył sobie 1 mln 138 tys. zł. To była najtańsza oferta, która wpłynęła do krzanowickiego urzędu. Realizacja zadania rozpoczęła się pod koniec maja. – Mamy jeszcze ponad pięć tygodni na zakończenie tej inwestycji. Wykonawca podtrzymuje termin, że do końca października zostaną te roboty zakończone – mówi burmistrz Krzanowic Andrzej Strzedulla.

Włodarz przypomina, że w trakcie robót zadecydowano o wyeksponowaniu studni, o której przypomniały prace rewitalizacyjne. To studnia, która liczy sobie 177 lat. – Została ona nabudowana, będzie więc wyniesiona ponad wysokość gruntu o pół metra. Na górze zostanie umieszczona specjalna krata, aby nikt nam do środka nie wpadł, a we wnętrzu studnia będzie oświetlona – tłumaczy burmistrz.

Jakie obecnie realizowane są prace przy rewitalizacji? Włodarz wyjaśnia, że ruszają prace na placu rynkowym. – Roboty w części parkowej powoli dobiegają końca. Mam nadzieję, że jeżeli pogoda nie zepsuje planów, to w październiku ta inwestycja zostanie zakończona – nadmienia A. Strzedulla.

Przypomnijmy, inwestycja ma na celu przywrócenie rynkowi charakteru miejskiego poprzez zaakcentowanie centrum miejscowości, porządkując układ komunikacyjny, wprowadzając elementy charakterystyczne dla przestrzeni miejskiej. Największe zmiany dokonają się w centralnej części. Pojawi się tam fontanna, nowe ławki wybrukowane zostaną alejki. Na środku zostanie umieszczony herb miasta. Wymiany doczeka się również murek okalający rynek. Całość mają przyozdabiać nowe nasadzenia. W planach jest również wymiana nawierzchni placu rynkowego, asfalt ma być zastąpiony brukiem.

(mad)


Czytaj również: 

Ludzie:

Andrzej Strzedulla

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.